صفحه 1 : گردشگری صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : گردشگری صفحه 8 : فرهنگی

۲۸
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۳

امروز: ۲۸ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Thursday 2024 (Jul) 18

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه کتاب: عضویت در کتابخانه ملی ایران با اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند، کاملا الکترونیکی شد.
به گزارش هگمتانه، با اتصال خدمات کتابخانه ملی ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند عموم افرادی که دارای شرایط عضویت هستند و نیز اعضای کتابخانه ملی می‌توانند از خدمات پذیرش عضویت و تمدید آن به‌صورت کاملا الکترونیکی بهره‌مند شوند.
بر اساس این گزارش با اتصال به این پنجره واحد و تجمیع کلیه خدمات در «میز خدمت»، مراجعین و کاربران کتابخانه ملی می‌توانند به نحو مناسب و کارآمدتری از خدمات کتابخانه‌ای به‌صورت الکترونیک بهره مند شوند.
تسهیل فرآیند کاربران در ورود به سامانه‌های متعدد سازمانی یکی از اهداف استفاده از درگاه یکپارچه‌سازی خدمات می‌باشد، که با راه‌اندازی آن کلیه خدمات مورد نیاز سازمان و مراجعین اعم از پذیرش و تمدید عضویت، احزار هویت، و استفاده از کارت عضویت، بصورت الکترونیکی قابل اجرا خواهد بود.
کاربران می‌توانند از طریق پورتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به نشانی nlai.ir و ورود به میز خدمت، ثبت‌نام و تمدید عضویت در کتابخانه ملی را به‌صورت کاملا الکترونیکی انجام دهند.
در این سامانه مدرک تحصیلی، شماره همراه، نشانی محل سکونت کاربران حقیقی در هنگام ثبت‌نام به‌صورت برخط استعلام شده و مراحل احراز هویت و ثبت‌نام تکمیل می‌گردد.
با ارائه این خدمت، اعضا از طریق رمزینه (کیوآرکد) موجود در کارت الکترونیکی، می‌توانند در کتابخانه ملی تردد داشته باشند.
به نقل از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران،پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، درگاه ملی یکپارچه ارائه خدمات دولتی و عمومی به مردم بوده و هدف آن ایجاد سهولت در ارائه این خدمات به شهروندان است؛ به‌طوری‌که تنها با یک بار احرازهویت می‌توان خدمات موردنظر را دریافت نموده و یا به سامانه‌های متفاوت ارائه دهنده خدمات وارد شد. از همین رو استفاده از شبکه کتابخانه‌ها، اسناد و کتابخانه دیجیتال و خدمات کامل کتابخانه ملی منوط به عضویت در آن می‌باشد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: