صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۷
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۲

امروز: ۲۷ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Jul) 17

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر اجرایی باغ موزه دفاع مقدس همدان گفت: 35 هزار و 570 نفر از اقشار مختلف مردم، خانواده‌ها به خصوص جوانان و دانش‌آموزان در سه ماه نخست سال جاری از مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس شهر همدان دیدن کردند.
به گزارش هگمتانه، خسرو زند افزود: این بازدیدکنندگان شامل 17 هزار و 920 دانش‌آموز، هشت هزار و 525 نفر در قالب طرح اردوی راهیان نور و 9 هزار و 125 نفر از اقشار مختلف مردم بودند.
وی اظهار کرد: در این بازدیدها توسط راویان دوران هشت سال دفاع مقدس نسبت به معرفی و توضیح بخش‌های مختلف اقدام شد.
وی با بیان اینکه بازدید دانش‌آموزان از این مرکز در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دولت سیزدهم برنامه‌ریزی شد ادامه داد: دانش‌آموزان استان واحد آمادگی دفاعی را در این باغ موزه می‌گذرانند و مسائل فرهنگی و فرهنگ دفاع مقدس نیز ترویج و آموزش داده می‌شود.
مدیر اجرایی باغ موزه دفاع مقدس استان همدان افزود: باغ موزه همدان در سال 89 در 6 مرحله طراحی شد که چهار مرحله آن به بهره برداری رسیده و ساخت 2 مرحله باقی مانده است.
زند افزود: با تلاش‌هایی که توسط استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته در سال گذشته از سفر رئیس جمهور به استان همدان اختصاص 150 میلیارد ریال به باغ موزه مصوب شد که تاکنون مبلغ 50 میلیارد ریال اختصاص یافته است. وی اظهار کرد: ساخت 2 مرحله باقیمانده و نیز مرمت و بازسازی این فضای فرهنگی نیازمند چهار هزار میلیارد ریال اعتبار است.
مدیر اجرایی باغ موزه دفاع مقدس استان همدان گفت: باغ موزه امروز زبان گویای دوران و سال‌های دفاع مقدس و یادگاری از دوران تجاوز دشمن به خاک ایران است که این تجاوز با سلحشوری و رشادت بهترین فرزندان این آب و خاک ناکام ماند.
به نقل از ایرنا، زند اظهار کرد: باغ موزه میراثی ماندگار است که با بهره گیری از بهترین و آخرین فناوری‌های روز بهترین فضا را برای معرفی فرهنگ پایداری به نسل امروز مهیا کرده است تا میراث گران‌سنگ دفاع مقدس را بازسازی و نگهداری کنند و همان حال و هوا و روحیات جهادی را به جوانانی که فضای جنگ و دفاع مقدس را درک نکرده‌اند منتقل کند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: