صفحه 1 : گردشگری صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : گردشگری صفحه 8 : فرهنگی

۲۸
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۳

امروز: ۲۸ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Thursday 2024 (Jul) 18

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل امور مالیاتی استان همدان گفت: 55 درصد از مودیان مالیاتی این استان معادل 57 هزار نفر طی یک سال گذشته با پرکردن فرم ماده 100 اظهارنامه مالیاتی از پرداخت مالیات معاف شدند.
به گزارش هگمتانه، وجیه الله ذکوری روز سه‌شنبه افزود: سال گذشته عین اظهارنامه ارسالی توسط 103 هزار مؤدی مالیاتی استان را قبول کردیم که 55 درصد این افراد معادل 57 هزار نفر از پرداخت مالیات به طور کامل معاف شدند.
این مسؤول یادآور شد: 95 درصد از درآمدهای استان همدان از طریق دریافت مالیات تأمین و برای عمران و آبادانی استان و کشور به خزانه دولت واریز می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان تأکید کرد: تنها 3.5 درصد از مؤدیان استان همدان بیش از 20 میلیون تومان مالیات پرداخت کردند.
وی اظهار کرد: سهمیه مالیاتی استان همدان در سال گذشته 34 هزار و 910 میلیارد بود که 100 درصد این رقم تحقق پیدا کرد.
ذکوری عنوان کرد: سازمان امور مالیاتی کشور و اداره کل استان همدان بر اساس قوانین، مقررات و ضوابط مالیات را وصول می‌کنند و درآمدهای دریافتی صرف آبادانی و توسعه استان و کشور می‌شود.
این مسؤول خاطرنشان کرد: پنج هزار و 370 میلیارد ریال سال گذشته از محل عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده از مؤدیان استان همدان وصول شد که این درآمد به حساب دهیاری‌ها و شهرداری‌ها به تناسب جمعیت شهر یا روستا واریز شده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان با اشاره به اینکه مالیات وصولی از محل ارزش افزوده تا پانزدهم ماه بعد به حساب دهیاری‌ها و شهرداری‌ها واریز می‌شود، تأکید کرد: انتظار داریم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پروژه‌هایی که از محل این عوارض را می‌سازند به مردم اعلام کنند.
وی تصریح کرد: با وجود اینکه 100 درصد مالیات وصول شده در استان همدان به خزانه دولت واریز شده است، برای دریافت مالیات هیچ گونه فشاری به طبقه خرد جامعه وارد نکردیم.
ذکوری خاطرنشان کرد: سال گذشته 131 هزار مؤدی مالیاتی استان همدان فرم تبصره ماده 100 و اظهارنامه عادی را ارسال کرده‌اند که از این تعداد 103 هزار تبصره ماده 100 و 27 هزار و 700 نفر اظهارنامه عادی بوده است.
به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: آنچه از مالیات وصول شده مربوط به مؤدیان بخش اقتصادی با درآمد بالاست نشان می‌دهد به کسبه خرد فشاری وارد نشده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: