صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۷
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۲

امروز: ۲۷ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Jul) 17

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه ورزش: معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان گفت: در تابستان سال‌جاری بیش از 26 هزار دانش‌آموز استان از طرح مهارت آموزی رشته‌های ورزشی بهره‌مند می‌شوند.
شهرام بخشی تأکید کرد: در این طرح که به منظور افزایش فعالیت بدنی، نهادینه سازی سبک زندگی فعال از طریق برنامه‌های ورزشی، تعمیق آموخته‌های دانش‌آموزان در کلاس، غنی‌سازی اوقات فراغت و هدایت ورزشی آنان پیش‌بینی شده است، دانش‌آموزان دوره دوم ابتدایی، رشته‌های مختلف ورزشی را آموزش می‌بینند.
بخشی تصریح کرد: در این طرح دانش‌آموزان پایه چهارم رشته طناب زنی، پایه پنجم رشته تنیس روی میز و پایه ششم رشته‌های دوومیدانی و شنا را آموزش می‌بینند که چنانچه مدارس مذکور امکانات لازم را داشته باشند می‌توانند آموزش فوتبال را به صورت اختیاری جایگزین رشته‌های فوق کنند.
وی خاطرنشان کرد: پس از اتمام آموزش‌های لازم و با حضور ناظر استانی آزمون مربوطه برگزار و در صورت کسب حد نصاب‌های لازم نسبت به صدور گواهی توسعه شایستگی‌های ورزشی در هر رشته اقدام خواهد شد.
بخشی با بیان اینکه شیوه‌نامه مهارت آموزی رشته‌های ورزشی در موعد مقرر به مدارس ابتدایی سراسر استان همدان ارسال شده است، افزود: مدارسی که از اجرای کامل این دستورالعمل در طول سال تحصیلی جا مانده‌اند، می‌بایست در ایام تابستان برای اجرای کامل طرح مذکور اقدام کنند.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه شیوه‌نامه مهارت آموزی رشته‌های ورزشی پس از ابلاغ از سوی وزارت آموزش و پرورش و انجام مقدمات لازم به مدارس سراسر استان ابلاغ و آماده اجرا شد، گفت: لازم است با تشکیل جلسات شورای ورزش در شهرستان‌ها و مناطق اجرای این طرح به صورت دقیق رصد شود.
وی یادآور شد: این شیوه‌نامه برای سال تحصیلی آینده به صورت کامل و پوشش صد در صدی دانش‌آموزان اجرا خواهد شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: