صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۳۸

امروز: ۲۷ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Jun) 16

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل راه و شهرسازی همدان با بیان اینکه آگهی‌های خرید و فروش نهضت ملی مسکن در استان غیرقانونی به شمار می‌رود، گفت: هرگونه خرید و فروش، تنظیم اسناد صلح نقل و انتقال و فروش امتیاز پروژه‌های اقدام یا نهضت ملی مسکن شهرهای 32 گانه استان توسط دفاتر اسناد رسمی ممنوع است.
به گزارش هگمتانه، مجید صالحی امیر روز دوشنبه اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه‌های صادر شده در رابطه با ممنوعیت خرید و فروش امتیاز پروژه‌های اقدام یا طرح نهضت ملی مسکن، دفاتر اسناد رسمی، اجازه تنظیم اسناد صلح نقل و انتقال و فروش امتیاز پروژه‌های اقدام یا نهضت ملی مسکن را ندارند.
هرگونه خرید و فروش، تنظیم اسناد صلح نقل و انتقال و فروش امتیاز پروژه‌های اقدام یا نهضت ملی مسکن شهرهای 32 گانه استان همدان، توسط دفاتر اسناد رسمی ممنوع است.
وی افزود: اداره کل طرح ریزی و پایش طرح‌های مسکن وزارت راه و شهرسازی در نامه‌ای این موضوع را مورد تأکید قرار داده و با متخلفان به صورت قانونی برخورد خواهد شد.
صالحی امیر تصریح کرد: بر اساس شیوه‌نامه اجرایی طرح نهضت ملی مسکن تخصیص واحد به متقاضیان در مرحله پایانی اجرای پروژه صورت خواهد پذیرفت و انعقاد قرار داد و واگذاری واحدها تا مرحله پایانی پروژه امکان‌پذیر نیست.
وی ادامه داد: با دستور مقامات قضایی استان همدان در راستای جلوگیری از سوء استفاده برخی از افراد صاحب امتیاز طرح نهضت ملی مسکن، دفاتر رسمی حق نقل و انتقال و ثبت وکالت در خصوص طرح مذکور را ندارند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان همچنین گفت: آگهی‌های خرید و فروش در فضای مجازی در خصوص خرید و فروش طرح نهضت ملی مسکن غیرقانونی است و همشهریان فریب افراد سودجو را نخورند.
وی اظهار کرد: آگاهی لازم در خصوص نداشتن حق فروش امتیاز نهضت ملی مسکن به متقاضیان هنگام تشکیل پرونده ارائه شده و در صورت اقدام به این مهم امتیاز فرد لغو می‌شود.
صالحی امیر تأکید کرد: مشاوران املاک حق خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن را ندارند و این دستورالعمل از طریق اداره کل صنعت، معدن و تجارت و همچنین اصناف به مشاوران املاک ابلاغ شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان نیز گفت: 10 هزار و 800 واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن، در شهرک پرواز (جنب اراضی باغ میوه و فرودگاه همدان) در حال اجراست که برای چهار هزار و 560 واحد آن پروانه ساخت صادر شده است.
مسعود رضایی اظهار کرد: پروانه ساخت بیش از 2 هزار و 600 واحد نیز در این شهرک تازه تاسیس، آماده و تأیید شده است و تا چند روز دیگر صادر می‌شود.
وی افزود: در مجموع از 10 هزار و 800 واحد مسکونی که قرار است در این شهرک احداث شود مرحله پروانه ساخت برای هفت هزار و 160 واحد مسکونی به پایان رسیده و باقی واحدها نیز در مرحله اقدامات لازم برای کنترل و صدور پروانه ساخت قرار دارد.
رضایی تصریح کرد: هم اینک روند ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در شهرک پرواز همدان با سرعت در حال اجراست و عملیات اجرایی و اسکلت بندی سه هزار و 500 واحد مسکونی با پیشرفت قابل قبولی ادامه دارد.
وی بیان کرد: سه بلوک ساختمانی با ظرفیت 650 واحد به لحاظ زیر کار بودن کارگاه و محل نگهداری پیمان است که به زودی تعیین تکلیف می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان گفت: عملیات اجرایی ساخت 2 هزار و 500 واحد مسکونی دیگر نیز در این شهرک توسط 2 مجموعه زیر نظر بنیاد مسکن آغاز شده است.
وی با تأکید بر اینکه واحد مسکونی بلاتکلیف در شهرک پرواز وجود ندارد و همه واحدها دارای برنامه است،ادامه داد: به منظور ساخت یک هزار و 200 واحد مسکونی دیگر در این محل، مناقصه‌ای برگزار شده تا شرکت سازنده تعیین شود.
رضایی با قدردانی از مجموعه سازمان نظام مهندسی و همکاری کارکنان آن افزود: از دستگاه‌های خدمات رسان درخواست داریم امور زیر بنایی و روبنایی را هم زمان با ساخت واحدهای مسکونی این شهرک پیش ببرند.
وی تصریح کرد: خدمات زیربنایی همچون پروژه‌های آب‌رسانی، برق‌رسانی و گاز باید به موازات اجرای پروژه‌های مسکن در شهرک پرواز پیش برده شود.
رضایی با اشاره به اینکه این تسهیلات 20 ساله و با سود بانکی 18 درصد است، افزود: مبلغ تسهیلات پنج میلیارد و 500 میلیون ریال و زمین آن به طور رایگان از سوی دولت به مردم واگذار شده است.
وی با بیان اینکه هزینه‌های پروانه ساخت، اداری و نظام مهندسی این پروژه با تخفیفات اعمال شده است، خاطرنشان کرد: تلاش داریم در کنار حفظ کیفیت و رعایت مقررات ملی ساختمان، در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود تا این واحدها با کمترین هزینه ساخته شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان گفت: خط قرمز ما برای ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، رعایت مباحث فنی و مقررات ملی ساختمان است.
وی با اشاره به اینکه تا به امروز بیشتر متقاضیان همکاری لازم برای واریز مبالغ درخواستی را کرده‌اند، افزود: دستگاه‌های حمایتی نیز کمک‌های بلاعوض برای افراد زیرپوشش خود را به حساب واریز کرده اند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان گفت: اعتبارات طرح نهضت ملی مسکن از 2 بخش تأمین می‌شود که شامل آورده متقاضیان و تسهیلات دولت می‌شود.
به نقل از ایرنا، وی تصریح کرد: امکان خرید و فروش امتیاز این واحدها وجود ندارد و زمین آن به صورت 99 ساله به مردم واگذار می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: