صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۳۸

امروز: ۲۷ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Jun) 16

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه جلوگیری از ساخت و ساز در باغات مطالبه جدی شوراست، گفت: باید امکان استفاده مناسب از باغات را فراهم کنیم.
به گزارش هگمتانه، اکبر کاوسی‌امید در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز، اظهار کرد: بیشتر این ساخت و سازها در باغات است و تا زمانی که راه حل ایجابی ارائه نشود تنها با اقدامات سلبی کار پیش نمی‌رود.
وی با بیان اینکه علاوه بر شهرداری، دولت و جهاد کشاورزی نیز در افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در باغات قصور داشته‌اند، گفت: در اقدام سلبی خواستار تشکیل کمیسیون ماده 100 سیار شدیم که در این موارد سریعاً از ساخت و ساز جلوگیری شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: متأسفانه جهاد کشاورزی قانون موجود در جلوگیری از ساخت و ساز در باغات را رها کرده است.
وی با بیان اینکه متأسفانه به دلیل ساخت و ساز در باغات یک مورد باغ سالم در منطقه دره مرادبیگ باقی نمانده است، تصریح کرد: این مهم مطالبه ما در شورا از دستگاه‌های مرتبط از جمله جهاد کشاورزی برای وضع یک قاعده و چارچوب به منظور استفاده مطلوب است.
کاوسی‌امید با تأکید بر اینکه باید قانون ساخت و ساز و تعیین حریم باغات اصلاح شود، خاطرنشان کرد: به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری باید پیشنهادی علمی، کارشناسانه و متناسب با مسائل روز در این خصوص به شورای عالی استان‌ها و یا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ارائه دهیم.
وی با بیان اینکه نباید در بحث حفظ باغات در مجلس برای تمام شهرها یک قانون تعیین شود، یادآور شد: این مهم باید با وضع دستورالعمل‌های استانی و شهری اتخاذ شود.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: برای حفظ باغات که تنفس‌گاه‌ها و شش‌های شهر هستند مسؤولیت ارائه پیشنهادات علمی، درست و دقیق برای اصلاح قوانین در این خصوص را داریم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: