صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۳۸

امروز: ۲۷ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Jun) 16

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: فرماندار همدان با تأکید بر اینکه تمامی آزمایشات انجام شده گویای سلامت آب همدان است و پاسخ‌گویی مسؤولان درباره وضعیت آب حق مردم است، گفت: طعم و مزه آب شهر همدان مساله دیگری است که در این رابطه نیز تلاش‌های زیادی صورت گرفته و به مرور شاهد ارتقای کیفیت آب از این حیث خواهیم بود.
به گزارش هگمتانه، مسلم مخفی روز پنجشنبه با اشاره به درخواست‌های برخی شهروندان در رابطه با بهبود وضع طعم و مزه آب شرب، افزود: پاسخ‌گویی به مطالبات به حق و صحیح مردم تکلیف و وظیفه اصلی مسؤولان است. فرماندار همدان تأکید کرد: با اقدامات انجام شده از سوی دستگاه‌های متولی طی یک ماه گذشته وضعیت آب شهر از حیث طعم و مزه بهتر شده و این روند ادامه دارد.
وی با بیان اینکه آب شرب همدان از رودخانه خاکو، سد اکباتان و گنجنامه و سد تالوار تأمین می‌شود، افزود: سد تالوار به تازگی به منابع تأمین آب شرب افزوده شده و این مساله موجب شده تا طعم و مزه آب مصرفی شرب همدان گاه متفاوت باشد چرا که در گذشته مردم به طعم و مزه آب سد اکباتان و رودخانه خاکو عادت کرده بودند.
فرماندار همدان یادآوری کرد: 2 سال پیش به دنبال بروز بحران آب در شهر همدان، آب مورد نیاز منطقه با تلاش دولتمردان به بهترین شکل ممکن از سد تالوار تأمین شد که براساس آزمایش‌های انجام شده این آب سالم و بهداشتی است.
وی با بیان اینکه میزان مصرف آب در شهر همدان یک هزار و 800 لیتر آب در ثانیه است، گفت: 450 لیتر در ثانیه از آب مصرفی و مورد نیاز مردم این شهر از رودخانه گنجنامه، 400 لیتر در ثانیه از آب رودخانه خاکو و مابقی از سد تالوار تأمین و اینها با هم ترکیب می‌شود.
فرماندار همدان بیان کرد: آب سد اکباتان بر اساس سیاست وزارت نیرو و امور آب در حال ذخیره سازی است هر چند 200 لیتر در ثانیه از آب این سد به مجتمع آب‌رسانی سنگستان به منظور تأمین نیاز آبی روستا‌های پایین دست سد اکباتان، پمپاژ و در حال انتقال است. مخفی افزود: مجموعه آب منطقه‌ای و آب فاضلاب درصدد ارتقای کیفیت آب و بهبود آن هستند و این روند با انجام آزمایش‌های مورد نیاز در حال انجام است.
وی اظهار کرد: پاسخ‌گویی مسؤولان درباره وضعیت آب حق مردم است بنابراین در این راستا روز جمعه گذشته در جمع مردم اعلام شد که فرمانداری آماده تأمین خودرو و فراهم کردن زمینه بازدید شهروندان از آزمایشگاه تصفیه آب و مراحل تصفیه آب است.
به نقل از ایرنا، فرماندار همدان گفت: آب شرب همدان به شکل جداگانه در آزمایشگاه‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و شرکت آب منطقه‌ای به طور مستمر آزمایش و پایش می‌شود و سلامت آن مورد تأیید است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: