صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳۰
اردیبهشت
۱۴۰۳

شماره
۵۶۱۸

امروز: ۳۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Monday 2024 (May) 20

عناوین صفحه


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از جمع‌آوری فاضلاب از بالادست رودخانه دره‌مرادبیک در شهر همدان خبر داد و گفت: در حال حاضر این رودخانه در بالادست عاری از هرگونه فاضلاب است.
به گزارش هگمتانه، فرهاد بختیاری‌فر روز سه شنبه افزود: این طرح از سمت گورستان روستای دره‌مرادبیک آغاز شده و در ضلع غربی و شرقی رودخانه، دو خط لوله به طول هرکدام یک کیلومتر با قطر ۲۵۰ میلی‌متر اجرا و به ابتدای بلوار شهید شمسی پور متصل خواهد شد.
وی با بیان اینکه این خطوط انتقال حدود ۱۰۰ فقره انشعاب فاضلاب از حریم رودخانه جمع آوری می‌کند، تصریح کرد: برای اتصال نهایی این خطوط انتقال به خط انتقال بلوار شهید شمسی‌پور، ۵۰ متر لوله با قطر ۴۰۰ میلی‌متر، اجرا شده تا فاضلاب روستای دره‌مرادبیک از رودخانه جمع‌آوری و در نهایت به تصفیه‌خانه فاضلاب شهر همدان، هدایت شود. بختیاری فر خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برای جمع‌آوری فاضلاب از بالادست رودخانه دره مرادبیک، هزینه شده است.
به نقل از ایرنا، وی خاطرنشان کرد: جداسازی فاضلاب از بستر رودخانه های شهر در اولویت برنامه های این شرکت قرار دارد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: