صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳۰
اردیبهشت
۱۴۰۳

شماره
۵۶۱۸

امروز: ۳۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Monday 2024 (May) 20

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه شهرداری منطقه 2 موظف است برنامه‌هایی در حوزه سرمایه‌گذاری ارائه دهد، گفت: باید ظرفیت‌ها در این حوزه شناسایی، معرفی و درآمد در این مباحث پیش‌بینی شود.
به گزارش هگمتانه، حمید بادامی‌نجات در کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورا با موضوع بررسی پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری منطقه 2، اظهار کرد: زحمات مدیر منطقه، مدیران بخش‌های مرتبط در واحد املاک، شهرسازی، سرمایه‌گذاری و مدیران مربوطه در شهرداری در این حوزه قابل تقدیر است اما اتفاقاتی که در حوزه سرمایه‌گذاری به دنبال آن هستیم، انجام نشده است.
وی به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری موجود در منطقه 2 اشاره کرد و گفت: متأسفانه از ظرفیت بزرگ تپه حاج عنایت غفلت شده است؛ البته مشکلاتی همچون مسأله زمین وجود داشته که قابل پیگیری بوده و باید برنامه‌های دنبال شده برای رفع مسائل موجود به کمیسیون ارائه شود.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: ظرفیت بی‌نظیر تپه حاج عنایت در شهر قابلیت انجام اقدامات سرمایه‎گذاری و گردشگری را دارد؛ بخشی از فضای سبز همدان نیز در این نقطه تعریف شده است.
بادامی‌نجات اراضی در نقاط دارای قابلیت الحاق به شهر را از دیگر ظرفیت‌های موجود در منطقه 2 برشمرد و افزود: در خصوص برنامه‌های شهرداری برای افزایش زمین، تملک و طرح‌ها متأسفانه خروجی نمی‌بینیم.
وی تصریح کرد: خروجی اقدامات و تلاش‌های شهرداری به منظور تملک و اجرای طرح‌ها زمانی قابل رویت است که لایحه‌ای به شورای شهر ارسال شود.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان ادامه داد: مشارکت مناطق، حداقل خواسته ما در حوزه سرمایه‌گذاری است که هر منطقه یک مشارکت داشته باشد و البته این تنها نیاز ما نیست.
بادامی‌نجات خاطرنشان کرد: انتظار ما در کمیسیون این است که شهرداری منطقه 2 با توجه به ظرفیت‌های موجود، قراردادهای مشارکتی با مالکین، الحاق زمین و استفاده از ظرفیت‌ها در شهر همدان را دنبال کند.
وی با تأکید بر اینکه در بحث ثبت جهانی شهرداری منطقه 2 چندان درگیر نبود، یادآور شد: عمدتاً مناطق 3 و 4 شهرداری درگیر این موضوع بودند اما در منطقه 2 تکالیفی در خصوص جداره‌سازی تعریف شد.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان اظهار کرد: جداره‌سازی منطقه 2 پیاده‌راه بوعلی خوب اجرا شد اما به اتمام نرسیده و انتظار تکمیل آن را داریم.
بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه انتظار داریم منطقه 2 شهرداری برنامه‌هایی برای سایر موارد در حوزه سرمایه‌گذاری ارائه دهد، گفت: باید ظرفیت‌ها در این خصوص شناسایی و معرفی شده و درآمد در این مباحث پیش‌بینی شود.
وی با بیان اینکه منطقه 2 در بحث فضای سبز نگاه ویژه داشته و در پارک اکباتان، اقدامات قابل تقدیر است، تصریح کرد: انتظار اقدامات بیشتری در پارک اکباتان به عنوان یک پروژه شاخص را داریم.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: انتظارات مد نظر ما در بحث سرمایه‌گذاری استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهر از جمله زمین موجود در کوی شهید بهشتی و زمین 9 دی است که باید تعیین تکلیف شود.
بادامی‌نجات با بیان اینکه قائل به رعایت قانون هستیم اما باید به طرق مختلف از قفل‌های ایجاد شده عبور کرد، خاطرنشان کرد: نمی‌دانیم چه افرادی و با چه انگیزه‌ای پروژه 9 دی را متوقف کردند؟
وی خواستار شناسایی و تعریف پروژه‌های سرمایه‌گذاری در منطقه شد و گفت: مدیر منطقه باید با واحد املاک، سرمایه‌گذاری و شهرسازی، جلساتی در این حوزه برگزار کرده و پروژه‌ها را به کمیسیون پیشنهاد دهید.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: عدم ارائه پیشنهاد پروژه‌های سرمایه‌گذاری در مناطق، قابل قبول نیست.
بادامی‌نجات خطاب به مدیر شهرداری منطقه دو خواستار آغاز یک پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری شد و افزود: به طور حتم در این مسیر مشکلاتی نیز خواهد بود اما این مسائل با پیگیری حل خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه شهرداری باید منابع مالی خود را از سرمایه‌گذاری و نه خام فروشی تأمین کند، بیان کرد: باید به سرمایه‌گذاری در همدان امنیت بدهیم.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های موجود و موقعیت جغرافیایی، در حوزه سرمایه‌گذاری توانایی بیش از وضع موجود را در همدان داریم.
بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه این همه امکانات و ظرفیت در همدان داریم و باید بپذیریم که در انجام برخی اقدامات مؤثر در حوزه‌های مختلف به ویژه سرمایه‌گذاری کوتاهی‌تصریح کرد: با وجود امکان دسترسی حداقل 10 استان از همدان متأسفانه هنوز بارانداز غرب کشور نیستیم و باید به منظور تحقق این مهم تلاش کنیم.
وی خواستار پیش‌بینی سه و یا چهار پروژه سرمایه‌گذاری و تعیین چند مورد مشارکت توسط شهرداری منطقه 2 شد و ادامه داد: علاوه بر تعریف پروژه‌های جدید، تکمیل جداره‌سازی پیاده‌راه بوعلی و پارکینگ آقاجانی‌بیگ نیز باید هر چه سریع‌تر انجام شود.

  مدیر منطقه دو شهرداری همدان: در استفاده از ظرفیت‌های ملکی تلاش کرده‌ایم
حجت کریمی‌جاوید نیز با اشاره به دو پروژه سرمایه‌گذاری تپه حاج عنایت و پارک اکباتان، خاطرنشان کرد: هر سال ردیف‌هایی برای این پروژه‌ها پیش‌بینی می‌شود.
وی در خصوص تپه حاج عنایت نیز یادآور شد: این مورد باید به صورت یک موضوع خاص مطرح و پیگیری شود.
مدیر منطقه دو شهرداری همدان اظهار کرد: در بحث پارک اکباتان نیز مسأله اصلی تأمین آب برای آبیاری بوده و باید این مهم مد نظر باشد که کاشت هر گونه گیاهی نیاز به آبیاری دارد.
کریمی‌جاوید با بیان اینکه امسال 10 میلیارد تومان به منظور تأمین زیرساخت‌هایی از جمله آلاچیق و... برای پارک اکباتان پیش‌بینی شده است، گفت: از ابتدای سال کارگروه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این پروژه مذاکراتی انجام شده و هفته گذشته نیز با یک سرمایه‌گذار بازدیدی از محل پارک داشتیم.
وی با تأکید بر اینکه موضوع مشارکت نیز از ابتدای سال در منطقه مورد توجه بوده و آغاز شده است، بیان کرد: در استفاده از ظرفیت‌های ملکی منطقه دو تلاش کرده‌ایم تا به تعهدات خود عمل کنیم.

  معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان: سرمایه‌گذاری، جزو مهمترین حوزه‌های مدیریت شهری است
رضا ابرار خرم معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان نیز با بیان اینکه سرمایه‌گذاری جزو مهمترین حوزه‌های مدیریت شهری است، افزود: استان‌های موفق در این حوزه در بحث درآمدهای پایدار نیز موفق عمل کرده‌اند.
وی سرمایه‌گذاری را بهترین منبع برای پویایی اقتصاد شهری، اقتصاد مردمی و اقتصاد ملی برشمرد و تصریح کرد: بخشی از اقدامات در تحقق این امر، اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری است اگر برای شورا و شهرداری مهم است باید برای این موضوع وقت بیشتری بگذاریم.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان با بیان اینکه با اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری، شهر برای پیشرفت و توسعه آماده می‌شود، ادامه داد: مهمترین موضوع در سرمایه‌گذاری بحث حمایت‌هاست و لازمه آن حمایت مدیریت شهری، شورای شهر و حتی مدیران استانی است.
ابرار خرم با بیان اینکه امروز فرآیند سرمایه‌گذاری در شهرداری آغاز شده است، خاطرنشان کرد: برای تحقق این مهم باید تمام عوامل در کنار یکدیگر قرار گیرد.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، وی با بیان اینکه امید است امسال در چهار منطقه، آغاز پروژه‌های کلان سرمایه‌گذاری را شاهد باشیم، یادآور شد: خروجی نهایی در این خصوص وابسته به هماهنگی‌های خارج از مجموعه مدیریت شهری نیز خواهد بود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: