صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳۰
اردیبهشت
۱۴۰۳

شماره
۵۶۱۸

امروز: ۳۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Monday 2024 (May) 20

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: شهردار همدان خبر داد: برای نخستین بار در شهرداری همدان تصویربرداری هوایی و سه بعدی شهر همدان با مقیاس 1.500 انجام می‌شود.
به گزارش هگمتانه، سید مسعود حسینی بیان کرد: برای نخستین بار در تاریخ شهرداری همدان پرواز هواپیما با هدف تصویربرداری هوایی و سه بعدی با مقیاس 1.500 انجام می‌شود.
شهردار همدان با اشاره به انجام مطالعات این پروژه در سال 1402 و اعتبار درنظر گرفته شده برای آن به میزان 150 میلیارد ریال تصریح کرد: به روز رسانی نقشه پایه شهر همدان به مساحت35 هزار هکتار تصویربرداری محدوده و حریم شهر با استفاده از هواپیمای دو موتوره سرنشین دار توسط بخش خصوصی و با اخذ مجوز‌های لازم از ستاد کل نیروهای مسلح کشور و تصویب شورای اسلامی شهر همدان با همکاری معاونت شهرسازی و معماری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان و سازمان نقشه برداری غرب کشور اجرا خواهد شد.
وی اظهار کرد: مهمترین هدف این پروژه به روز رسانی و تدقیق نقشه شهر همدان به عنوان پایه اصلی انجام طرح تفصیلی آینده شهر و نیز بارگذاری در سامانه شهرداری الکترونیک جهت ارائه خدمات غیرحضوری با دقت بالاست.
شهردار همدان افزود: در این پروژه از فناوری‌های نوین دوربین 150 مگا پیکسلی رقومی و متریک و همچنین لیزر اسکن (LIDAR) معابر شهر استفاده خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان، حسینی در پایان گفت: پرواز هواپیمای دو موتوره سرنشین دار از روز شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه و به مدت یک هفته در آسمان شهر همدان انجام خواهد شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: