صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
فروردین
۱۴۰۳

شماره
۵۵۸۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Apr) 14

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان از کشف کلاهبرداری 250 میلیارد ریالی و دستگری متهم خبر داد.
به گزارش هگمتانه، سرهنگ کارآگاه " علی اسد بیگی" در تشریح این خبر گفت: در پی وصول یک فقره پرونده مبنی بر کلاهبرداری در غالب سرمایه‌گذاری توسط شخصی به هویت معلوم بررسی موضوع در دستور کار مأموران این یگان قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد نام برده از سال 1400 شروع به فعالیت کرده و با تبلیغ بر کسب سود فراوان در زمینه خرید و فروش لاستیک خودروی کامیون و اینکه هر شخص به اندازه آورده خود، سود دریافت می‌کند موجب ترغیب افراد برای سرمایه‌گذاری شده بود.
سرهنگ اسدبیگی بیان کرد: با گذشت زمان و پرداخت چند مرحله سود جزئی توسط متهم به مالباختگان، دیگر خبری از پرداخت سود و یا باز پرداخت اصل پول نشده و پس از مدتی است متهم متواری می‌شود.
این مسؤول در ادامه بیان کرد: کارآگاهان این پلیس با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی در کمترین زمان ممکن موفق به شناسایی محل سکونت متهم شدند که بلافاصله به آدرس مذکور مراجعه که متهم در نشانی سکونت خود حضور نداشت و منزل مورد نظر را تخلیه کرده بود.
وی گفت: در ادامه تحقیقات مأموران و شناسایی 10 نفر از مالباختگان مشخص شد متهم در قبال دریافت وجه به مالباختگان به عنوان ضمانت چک خود را ارائه کرده است تا اعتماد آنان را جلب کند که با جمع آوری پول‌های دریافتی و مراجعه مکرر شکات به متهم نام‌برده تصمیم به فرار می‌گیرد.
سرهنگ اسدبیگی گفت: با بهره گرفتن از تمامی ظرفیت‌های درون و برون سازمانی محل اختفای متهم در تهران شناسایی و پس از انجام هماهنگی قضائی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی همدان منتقل شد.
این مقام انتظامی با اشاره به تحقیقات بعمل آمده از متهم و اعترافات وی گفت: متهم هدف خود را از کلاهبرداری کسب سرمایه برای رونق کسب و کار با وعده سود حاصله از خرید و فروش لاستیک از مالباختگان عنوان کرد و چون وجوه جمع آوری شده را در معامله‌ای از دست داده برای اینکه بتواند وجوه جدیدی را جمع کندبا باقی مانده پول‌ها به افراد سود پرداخت می‌کرده و وقتی کل سرمایه خود را از دست می‌دهد از همدان متواری و به استان دیگری نقل مکان کند که با تیز بینی مأموران دستگیر می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: