صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۳۸

امروز: ۲۷ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Jun) 16

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه ایران و جهان: معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از رشد 52 درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در 10 ماهه سال جاری خبر داد.
علی‌اصغر شالبافیان در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران که با حضور رئیس‌جمهوری، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در محل سالن همایش‌های اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: در 10 ماه نخست امسال 5 میلیون و 400 هزار گردشگر خارجی به ایران سفر کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 52 درصد رشد داشته است.
معاون گردشگری کشور گفت: نمایشگاه امسال در مساحتی به وسعت 60 هزار مترمربع و در 20 سالن برگزار می‌شود که این نمایشگاه امسال در مراسم افتتاحیه میزبان رئیس جمهوری اسلامی ایران، آیت‌الله دکتر رئیسی و نیز دبیرکل سازمان جهانی گردشگری است.
او افزود: 50 برنامه تخصصی برای این دوره از نمایشگاه تدارک دیده شده و هم زمان با برپایی هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، 20 اینفلوئنسر به‌منظور تولید محتوا در حوزه گردشگری وارد کشور شده‌اند.
شالبافیان با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت اضافه کرد: همچنین در این نمایشگاه 1300 مترمربع فضا به حوزه گردشگری اختصاص پیدا کرده و 70 بیمارستان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
این مسؤول در ادامه صحبت‌های خود به حضور کشورهای خارجی در این دوره از نمایشگاه اشاره کرد و افزود: 12 کشور در این نمایشگاه صاحب غرفه هستند و این درحالی است که 13 هیأت خارجی از این نمایشگاه بازدید می‌کنند و 68 غرفه از کشورهای مختلف نیز در این نمایشگاه حضور فعال دارند.
به نقل از ایرنا، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی ادامه داد: خوشبختانه دولت سیزدهم به حوزه گردشگری توجه ویژه دارد و در این دولت 1607 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری 40 هزار میلیارد تومان در حال اجرا است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: