صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان گفت: تا به امروز هیچ پرداختی از محل فروش حامل‌های انرژی به رخ نداده است در حالی که در بودجه ٨٠ میلیارد تومان با هدف درآمد پایدار شهرداری از این ردیف پیش‌بینی داشتیم.
به گزارش هگمتانه، اکبر کاوسی‌امید در نطق پیش از دستور صحن شورا با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار به رهروان صبر و استقامت، اظهار کرد: یکی از آینده‌گویی‌های این بانوی بزرگ در سخنرانی بزم یزید این بود که یزیدیان نمی‌توانند یاد و مسیر اهل بیت (ع) را از بین ببرند.
وی با بیان اینکه این آینده گویی اکنون در سراسر دنیا محقق شده است، گفت: ادامه مسیر اهل بیت(ع)، مسیر بسیار روشنی برای آزادی‌خواهان جهان است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: درخواست تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر طرح جامع ترافیک را از استاندار داریم.
کاوسی‌امید با بیان اینکه از حدود دو سال پیش، بارها به شهرداری در خصوص اصلاح فرآیند انعقاد قراردادها تذکراتی داده‌ایم، افزود: خواستار اصلاح فرآیندها به گونه‌ای بودیم که وقت مردم در شهرداری تلف نشود که تا به امروز اتفاقی در این خصوص رخ نداده است.
وی با تأکید بر اینکه به دلیل عدم اصلاح فرآیندها، بخشی از فعالان حوزه ساخت و ساز و مسکن از همدان رفته‌اند، تصریح کرد: قرار بر ایجاد یک میز جدا برای رسیدگی به موضوعات این فعالان به منظور تسریع امور آنها در شهرداری تشکیل شود که این مهم نیز انجام نشد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: مجلس شورای اسلامی بودجه ١4٠٢ را به گونه‌ای تدوین کرده است که دارای گپ و خلاء بوده و با در نظر گرفتن این امر باید بودجه ١4٠٢ به منظور جلوگیری از هر گونه برداشت و اجرای درست آن، شفاف و فاقد خلاء باشد.
کاوسی‌امید با اشاره به بند سوم، تبصره ١4 قانون بودجه ١4٠٢ خاطرنشان کرد: بر اساس این قانون عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فروش حامل‌های انرژی، پس از وصول ظرف مدت یک ماه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می‌شود.
وی یادآور شد: مقرر شده است با تصویب شورای برنامه‌ریزی استان به شهرداری‌‌ها و دهیاری‌ها پرداخت و ٢5 درصد آن صرف نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و تأمین ماشین‌آلات دهیاری‌های کشور با اولویت مناطق محروم شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: تا به امروز هیچ پرداختی در این حوزه رخ نداده است در حالی که در بودجه ٨٠ میلیارد تومان با هدف درآمد پایدار شهرداری از این ردیف پیش‌بینی داشتیم.
کاوسی‌امید با تأکید بر اینکه عدم پرداخت عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فروش حامل‌های انرژی مشکلاتی را به دنبال دارد، گفت: عدم تخصیص ٢5 درصد به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، خود موجب بروز مسائل و مشکلات بسیاری در مباحث ترافیکی در سطح شهر شده است.
وی با بیان اینکه مابقی مبلغ عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل فروش حامل‌های انرژی، صرف مسائل جاری به ویژه پرداخت حقوق‌ها می‌شود، گفت: عدم تخصیص در این بخش نیز مشکلاتی را به دنبال داشته و این امر موجب شده است که شهرداری به منظور تأمین هزینه‌های جاری به سمت شهر فروشی و فروش ملک حرکت کند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: عدد پیش‌بینی شده در بودجه شهرداری با روند کنونی قابل تحقق نیست و شهرداری مجبور است برای پر کردن این خلاء به سمت ملک فروشی برود.
کاوسی‌امید خواستار تدبیری به منظور حل این مشکل شد و افزود: رئیس مجلس، رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، کمیسیون تلفیق، کمیسیون عمران و کمیسیون بودجه مجلس نیز باید به این موضوع، ورود جدی داشته و فکری برای این مشکل کنند.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، وی تصریح کرد: به منظور پیگیری این مهم نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور ارسال خواهیم کرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: