صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۳۸

امروز: ۲۷ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Jun) 16

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت:‌ در زمینه آتش‌سوزی پسماند کشت و مراتع با کسی تعارف نداریم و ضمن تشکیل پرونده برای فرد خاطی مجازات‌های سختی هم خواهد داشت‌.
به گزارش هگمتانه، اسفندیار خزایی دیروز با بیان اینکه امسال به دلیل اینکه بارش‌های پایان سال خوب بود، پراکنش مناسبی در مراتع ایجاد شد اظهار کرد: بر این اساس وضعیت مراتع ما استاندارد بود.
وی با بیان اینکه طبق ابلاغ سازمان منابع طبیعی در خصوص نقشه بحرانی آتش‌سوزی طی سال گذشته 40 درصد مراتع بحرانی و 60 درصد نیمه‌بحرانی بود گفت: در سال 1402، وضعیت مراتع 60 درصد بحرانی و 40 درصد نیمه بحرانی اعلام شد که در این صورت پوشش مستعد حریق بود. مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه چند شهرستان سبز در استان وجود دارد گفت: فامنین و کبودراهنگ از شهرستان‌های سبز استان هستند اما در شهرستان‌های اسدآباد و تویسرکان کم و بیش شاهد حریق هستیم. وی با تأکید بر اینکه آتش تخریب خاک، آلودگی هوا و از بین بردن ریز موجودات خاک را به دنبال دارد افزود: وقتی حریق اتفاق می‌افتد مواد آلی خاک می‌سوزد در حالی که مواد آلی خاک بهترین عنصر است.
خزایی با بیان اینکه پسماند گیاه‌خاک باید توسط دام‌ها چرا و پاک سازی شود تأکید کرد: مقداری از پسماند کشت هم نیاز است که به خاک اضافه شود، پس باید از آتش‌‌سوزی جلوگیری شود.
مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان همدان یادآور شد: در زمینه آتش‌سوزی پسماند کشت و مراتع با کسی تعارف نداریم و ضمن تشکیل پرونده برای فرد خاطی مجازات‌های سختی هم خواهد داشت‌.
به نقل از فارس، وی در پایان با بیان اینکه امسال عشایر از وضعیت مراتع راضی بودند بیان کرد: امسال اولین سالی بود که عشایر مطابق تاریخ کوچ وارد استان شدند و همین باعث شد، پوشش گیاهی مطلوب باشد و به نحو خوبی هم باقی بماند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: