صفحه 1 : زندگی با کتاب صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ایران و جهان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : زندگی با کتاب صفحه 8 : فرهنگی

۶
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۶

امروز: ۶ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Sep) 28

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه شهرستان: رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد از بهره‌برداری پروژه بیمارستان 128 تختخوابی امیرالمؤمنین(ع) این شهرستان ظرف دو سال آینده خبر داد.
به گزارش هگمتانه، الهه عزتی اظهار کرد: در حال حاضر این طرح در مرحله تخریب و خاک برداری بوده و پیشرفت فیزیکی اسکلت آن 15 درصد است و پیش‌بینی می‌شود این پیمانکار پیشرفت فیزیکی مرحله اسکلت آن را به 50 درصد پیشرفت برساند.
وی با بیان اینکه این بیمارستان 128 تختخوابی شهرستان در هفت طبقه احداث خواهد شد، افزود: طرح فوق برای تکمیل صددرصدی به اعتباری افزون بر 800 میلیارد تومان نیاز دارد.
عزتی اعتبار تخصیصی فعلی این پروژه را افزون بر 20 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و بودجه عمومی دولت برشمرد و خاطرنشان کرد: اعتبار لازم به صورت مرحله به مرحله به پروژه تخصیص یافته و توسط شرکت مادرتخصصی این اعتبار برای احداث و ادامه روند عملیات اجرایی طرح هزینه می‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های مهم این دانشکده راه‌اندازی مرکز رشد و فناوری سلامت بوده که کارهای مجوز و موافقت آن انجام گرفته و منتظر صدور مجوز آن هستیم که با صدور مجوز این مرکز راه‌اندازی خواهد شد ضمن اینکه تحقق این موضوع نقش مؤثری در جذب شرکت‌های دانش‌بنیان دارد.
عزتی در ادامه با اشاره به پروژه دانشکده پرستاری شهرستان گفت: پروژه دانشکده پرستاری شهرستان در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی 70 تا 80 درصدی بوده و باید طرح فوق مهرماه امسال افتتاح می‌شد و به بهره‌برداری می‌رسید که افتتاح آن تا پایان سال‌جاری محقق می‌شود.
رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم چنین از دریافت مجوز دوم سونوگرافی برای شهرستان خبر داد و یادآور شد: مجوز ارتوپدی دوم و نیز مجوز مطب متخصص پوست برای شهرستان صادر شده است.
به نقل از ایسنا، وی با بیان این که پیگیر جذب پزشکان فوق تخصص برای شهرستان هستیم، اظهار کرد: وجود امکانات مختلف رفاهی و تفریحی از نقش مؤثری در جذب نیرو در هر شهرستان برخوردار بوده که توجه به این موارد در هر شهرستان نباید مغفول بماند. در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای 32 پزشک متخصص و 11 پزشک عمومی است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: