صفحه 1 : زندگی با کتاب صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ایران و جهان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : زندگی با کتاب صفحه 8 : فرهنگی

۶
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۶

امروز: ۶ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Sep) 28

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر حج و زیارت استان همدان گفت: تمامی هزینه‌های ایرلاین حجاج همدانی و کردستانی که وظیفه انتقال و جابه‌جایی حاجیان استان‌های مذکور را برعهده داشتند با پیگیری‌ها و مساعدت استاندار همدان تأمین شد.
به گزارش هگمتانه، حمیدرضا واحد نژاد افزود: با توجه به اینکه شرکت هواپیمایی ایران‌ایر که کار انتقال حجاج به سرزمین وحی را برعهده داشت با محدودیت‌های مالی مواجه بود و اعلام کردند که برای انجام پرواز باید هزینه‌های اسکان در هتل و پذیرایی یک هفته‌ای رفت و برگشت عوامل اجرایی و کادر پرواز این شرکت پرداخت شود، این هزینه با پیگیری و مساعدت استاندار تقبل و تأمین شد.
وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت در این موارد هزینه و بودجه‌ای ندارد، اظهار کرد: بر همین اساس امسال به دنبال درخواست ایران‌ایر برای پرداخت هزینه‌های یاد شده، اعتبارات لازم در این خصوص تأمین و پرداخت شد تا شاهد رفاه حال حجاج اعزامی و پرواز آنان از همدان باشیم.
واحدنژاد گفت: امسال 2 هزار و 440 زائر از استان‌های همدان و کردستان در قالب 16 کاروان رفت و برگشت جمعاً 32 پرواز از فرودگاه همدان عازم سرزمین وحی شدند.
این مسؤول خاطرنشان کرد: پیگیری‌های استاندار همدان موانع و مشکلات پروازهای حج از فرودگاه همدان را تسهیل کرد.
گفتنی است، استانداری همدان برای اعزام حجاج استان‌های همدان و کردستان در مراسم حج امسال جمعاً مبلغ 25 میلیارد ریال هزینه کرده است.
به نقل از ایرنا، تعداد 608 نفر اتاق برای کادر پروازهای رفت و 584 نفر اتاق برای کادر پروازهای برگشت، 315 نفر اسکان و تعذیه کادر زمینی شرکت هواپیمایی در مسیر رفت و 317 نفر اسکان و تغذیه برای کادر زمینی در مسیر برگشت به همراه 170 سرویس ایاب و ذهاب از جمله هزینه‌هایی بوده که از سوی استانداری همدان تأمین و تقبل شده تا حجاج همدانی بتوانند از همدان راهی سرزمین وحی شوند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: