صفحه 1 : زندگی با کتاب صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ایران و جهان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : زندگی با کتاب صفحه 8 : فرهنگی

۶
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۶

امروز: ۶ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Sep) 28

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان با ارائه اطلاعاتی درباره قیمت اقلام مختلف در همدان از ثبات قیمت مواد لبنی و کاهش قیمت کاغذ و صنایع ساختمانی خبر داد.
به گزارش هگمتانه، احمد شانیان روز سه‌شنبه با اشاره به افزایش قیمت حبوبات در ماه شهریور به علت گپ بین برداشت و میزان ذخیره سال گذشته که مورد استفاده قرار می‌گیرد، اظهار کرد: هم چنین تغییرات قیمت مواد پروتئینی باعث شده مردم به مصرف حبوبات رغبت بیشتری داشته باشند.
وی بیان کرد: قیمت انواع برنج و نخود طی ماه جاری تغییر چندانی نداشته‌ است، قیمت موز از 55 هزار تومان در اول شهریور به 75 هزار تومان در 27 شهریور رسیده همچنین خرما از 90 هزار تومان به 95 هزار تومان افزایش یافته است.
شانیان با اشاره به اینکه قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی مخلوط 450 هزار تومان است، افزود: طی مدت فوق، قیمت گوشت گوساله از 440 هزار تومان به 540 هزار تومان افزایش یافته است در ضمن در حال حاضر مرغ به قیمت 79 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود.
وی با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ از اول شهریور که 55 هزار تومان بود، تا روز گذشته به 57 هزار تومان رسید، افزود: قیمت جوجه یک روزه از 8000 تومان به 13 هزار تومان رسیده و خوشبختانه افزایش قیمتی در محصولات لبنی نداشتیم و قیمت روغن نیز کاهشی است.
شانیان ادامه داد: در قیمت شوینده‌ها افزایش قیمت خاصی نداشتیم، در کاغذ آ4 با توجه به واردات انجام شده کاهش قیمت را شاهد هستیم و در بازار آهن‌آلات و صنایع ساختمانی با توجه به کاهش ساخت‌وسازها، قیمت‎‌ها رو به کاهش است.
وی با اشاره به روند کاهشی قیمت سیمان تصریح کرد: تولیدکنندگان لاستیک درخواست افزایش 50 درصدی قیمت را داشته‌اند و همین باعث اختلاف قیمت در بازار این محصول شده اما استان همدان به نسبت سایر استان‌ها با کمترین تنش در بحث توزیع لاستیک روبه‌روست در ضمن در عرضه روغن موتور نیز مشکلی وجود ندارد و حتی پایین‌تر از قیمت به فروش می‌رسد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اعلام اینکه در مجموع اقلام مورد نیاز استان در سطح بازار موجود و فضا آرام است، مطرح کرد: از مردم تقاضا داریم در صورت مشاهده هر گونه گران فروشی و تخلف، آن را با سامانه 124 در میان بگذارند.
وی درباره بازار لباس مدارس گفت: تیرماه نرخ‌نامه لباس فرم مدارس مصوب و به اصناف ابلاغ شد و از ابتدای شهریورماه بازرسی از بازار به عمل آمد به طوری که بیش از 390 بازرسی منجر به تشکیل 35 پرونده تخلف شده است و پس از شکایت، هزینه‌های اضافی دریافت‌شده به شاکیان عودت و با متخلفان برخورد خواهد شد.
شانیان درباره بازار لوازم‌تحریر هم مطرح کرد: بازرسی‌ها در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام می‌شود به طوری که تاکنون 500 بازرسی منجر به تشکیل 106 پرونده تخلف به ارزش 300 میلیون تومان شده است.
به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه طبق توافق انجام شده ساعت فعالیت دستفروشان بین 13 تا 15 است، ادامه داد: دستفروشان خارج از این ساعت نیز اقدام به فعالیت می‌کنند که موجب نارضایتی اصناف شده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: