صفحه 1 : زندگی با کتاب صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ایران و جهان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : زندگی با کتاب صفحه 8 : فرهنگی

۶
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۶

امروز: ۶ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Sep) 28

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از نشان‌دار شدن یک هزار و 891 زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک بیمه سلامت استان همدان خبر داد.
به گزارش هگمتانه، مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال 1401 مقرر شد زوج‌های نابارور بتوانند تا سن 49 سالگی و تا سه دوره درمانی از خدمات درمانی نازایی و ناباروری به صورت بیمه‌ای بهره مند شوند و بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت با مراجعه به مراکز دولتی 10 درصد تعرفه دولتی و در مراکز خصوصی طرف قرارداد 10 درصد تعرفه غیر دولتی را بر اساس ضوابط مربوطه پرداخت می‌کنند و 90 درصد هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری در بخش دولتی را بیمه سلامت پرداخت می‌کند.
فریبرز نیاستی اظهار کرد: در سال 1401 بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان بابت هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری 986 زوج نابارور، توسط بیمه سلامت استان همدان پرداخت شده است. این رقم در مقایسه با پرداخت سال 1400 که فقط 36 میلیون تومان برای 13 زوج بوده است؛ رشد بسیار چشمگیر و قابل توجهی داشته است.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به پرداخت هزینه‌های درمانی نازایی و ناباروری بیمه شدگان استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیارد و 422 میلیون تومان توسط بیمه سلامت استان برای هزینه‌های درمانی ناباروری و نازایی پرداخت شده است و بر اساس گزارش‌های سامانه‌های الکترونیک بیمه سلامت استان 1891 زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک بیمه سلامت استان همدان نشان‌دار و از خدمات بیمه سلامت بهره مند شده اند.
نیاستی با اشاره به اینکه خانواده معمولا با یک فرزند شکل نمی‌گیرد و کامل نمی‌شود گفت: امیدواریم این تغییر رویه در افراد جوان اتفاق بیفتد به نحوی که انتظار داشته باشیم سن بارداری و باروری پایین آید تا اینکه سن بارداری را در سنین بالا افزایش دهیم چرا که ممکن است بارداری در سنین بالا عوارض و خطراتی را برای مادر و فرزند به دنبال داشته باشد.
به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت استان همدان، نیاستی خاطرنشان کرد: در آینده نه چندان دور سالمندان با مشکلاتی مواجه خواهند شد که باید در کنار توجه به مسائل جوانی جمعیت برای هرم جمعیتی فعلی و افزایش حمایت‌ها از آنها نیز تدابیر لازم اندیشیده شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: