صفحه 1 : زندگی با کتاب صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ایران و جهان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : زندگی با کتاب صفحه 8 : فرهنگی

۶
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۶

امروز: ۶ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Sep) 28

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه سال گذشته 290 هزار تماس تلفنی با اورژانس 115 انجام شده که متأسفانه 23 هزار مورد مزاحمت تلفنی بوده است گفت: این امر می‌تواند خدمت گزاری ما را به تاخیر بیندازد و می‌طلبد در این زمینه بیشتر فرهنگ‌سازی شود.
به گزارش هگمتانه، محمدرضا شکوهی با اشاره به 26 شهریورماه روز ملی اورژانس و فوریت‌های پزشکی وجود 66 پایگاه شهری و جاده‌ای اورژانس در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر با بیش از 500 نیروی ستادی و عملیاتی، یک پایگاه هوایی، 95 آمبولانس، یک فروند بالگرد، چهار دستگاه موتورلانس، یک بیمارستان صحرایی 35 تخت‌خوابه و یک اتوبوس آمبولانس اتاق عمل خدمات در سطح اورژانس استان ارائه می‌شود.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه سال گذشته 290 هزار تماس تلفنی با اورژانس 115 انجام شده که 63 هزار و 500 مورد از آن منجر به مأموریت شده و متأسفانه 23 هزار مورد نیز مزاحمت تلفنی بوده است گفت: 10 درصد تلفن‌های اورژانس را مزاحمت تلفنی تشکیل می‌دهند و این متأسفانه می‌تواند خدمت گزاری ما را به تاخیر بیندازد و می‌طلبد در این زمینه بیشتر فرهنگ‌سازی شود.
وی با بیان اینکه امسال 289 هزار و 966 مورد تماس با اورژانس صورت گرفته که 76 هزار و 291 مورد آن منجر به مأموریت شده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیمار به طور متوسط در جاده‌ها 15 دقیقه و شهرها بین 8 تا 10 دقیقه است.
شکوهی با اشاره به اینکه خوشبختانه در حال حاضر 98 درصد مردم از عملکرد اورژانش 115 همدان رضایت دارند تصریح کرد: در این بین 90 درصد رضایت کامل ثبت شده و هشت درصد رضایت نسبی بوده و دو درصد هم رضایت نداشتند که درصددیم این عدم رضایت را به صفر برسانیم.
به نقل از فارس، وی با بیان اینکه تمام خدمات اورژانس رایگان است و ماهانه به طور متوسط 650 میلیون تومان هزینه اورژانس هوایی می‌شود عنوان کرد: به طور متوسط هر ماه 10 مأموریت هوایی در استان انجام می‌شود این در حالی است که هزینه‌ای از بیمار دریافت نمی‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: