صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحههگمتانه، گروه شهرستان: در مراسمی با تقدیر از خدمات حجت الاسلام امیدی، حجت الاسلام علی اوسط آقا میری به عنوان امام جمعه جدید جوکار معرفی شد.
به گزارش هگمتانه، آیت‌ا... حبیب الله شعبانی ظهر دیروز در مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جوکار، با اشاره به اینکه مشکلاتی در حوزه زیر ساختی در این بخش وجود دارد، اظهار کرد: لازم است تا مسؤولان نسبت به رفع مشکلات و دغدغه‌های موجود در این عرصه توجه ویژه داشته باشند.
وی با بیان اینکه جا به جایی ائمه جمعه یک امر طبیعی است، یادآور شد: این تریبون، امانتی در دستان ماست و همانند مسؤولیت‌هایی که در اختیار مسؤولان است باید به درستی از آن برای خدمت به مردم استفاده کنیم.
امام جمعه همدان افزود: اگر‌ غیر از این مسأله به تریبون نماز جمعه و مسؤولیت‌ها نگاه کنیم می‌توان گفت باخته‌ایم و فریب خورده‌ایم.
وی با تأکید بر اینکه در نظام مقدس اسلامی مردم اصل هستند، اظهار کرد: اصل رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم و تأمین مصالح و خواسته‌های مردم است.
نماینده ولی فقیه در استان همدان، با بیان اینکه برگزاری میزهای خدمت، ابزاری برای خدمت به مردم است، یادآور شد: فارغ از اختلاف نظرها و سلایق که داریم همه ما مردم این کشور هستیم و باید وحدت خود را حفظ کنیم.
وی با اشاره به اینکه تریبون نماز جمعه در کنار مسؤولان به دنبال حل مشکلات مردم است، اظهار کرد: اگر نقدی در این تریبون مطرح می‌شود، نقد همراه با اعتماد و مطالبه منطقی و عقلانی است.
شعبانی، با بیان اینکه دولت در حال تلاش برای گره‌گشایی و رفع مشکلات است، خاطرنشان کرد: دولت دغدغه رفع مشکلات مردم را دارد، اما مشکلات زیادی روی هم انباشته شده که رفع آن زمان بر است.
وی با اشاره به اینکه وظیفه می‌دانیم هر جا مسؤولان تلاش می‌کنند حمایت کنیم، اظهار کرد: البته ضعف‌هایی نیز در مسائل اقتصادی و معیشت روزمره مردم وجود دارد که دولت باید برای آن برنامه‌ریزی کند و امیدواریم این کارها اثرات خود را در بازار و زندگی روزمره مردم بگذارد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همدان، در ادامه با تأکید بر اینکه تربیون نماز جمعه، محلی برای انتقال مطالبات و حرف مردم به مسؤولان است، گفت: اگر این مطالبات به حق مردم از این تریبون بیان نشود، دیگران از ضعف‌ها سوء استفاده می‌کنند که منجر به بعضی از مشکلات می‌شود.
وی تریبون نماز جمعه را تربیون عدالت خواهی عنوان کرد و یادآور شد: اگر نماز جمعه عدالت محور نباشد، فلسفه وجودی خود را از دست خواهد داد چرا که سیاست نماز جمعه بر آن است که جامعه را به سمت عدالت سوق دهد.
امام جمعه همدان، تصریح کرد: نماز جمعه باید عدالت را به گفتمان عمومی تبدیل، مسؤولان را نسبت به عدالت حساس و برای تحقق آن در جامعه تلاش کند.
وی با تقدیر از خدمات حجت الاسلام امیدی به عنوان امام جمعه در بخش جوکار، برای حجت الاسلام آقا میری به عنوان امام جمعه جدید این بخش آرزوی موفقیت کرد.
گفتنی است در این مراسم با حکم حجت الاسلام حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، با تقدیر از خدمات حجت الاسلام امیدی، حجت الاسلام علی اوسط آقا میری به عنوان امام جمعه جدید جوکار معرفی شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: