صفحه 1 : زندگی با کتاب صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ایران و جهان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : زندگی با کتاب صفحه 8 : فرهنگی

۶
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۶

امروز: ۶ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Sep) 28

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی مربوط به مقاطع ابتدایی و متوسطه اول بود که رفع شد،گفت: 2 هزار و 36 همکار مؤثر در امر تعلیم و تربیت مشمول بازنشستگی شدند که از این تعداد هزار و 380 نفر بازنشسته شدند و 656 نفر استمرار خدمت داشته اند.
به گزارش هگمتانه، رضا زارعی اضافه کرد: استمرار خدمت همکاران فرهنگی بازنشسته در سال‌های گذشته، ساعات غیر موظف توسط شاغلان و بازنشستگان سال‌های قبل و جذب دانشجویان ورودی‌های سال 99 دانشگاه فرهنگیان از راهکارهای مهم برای تأمین کمبود نیروی انسانی است.
وی توضیح داد: در این راستا با مکاتباتی که داشتیم مجوز حضور دانشجویان دانشگاه فرهنگیان فراهم شد که این تعداد دانشجو یک سال زودتر دوره‌های آموزشی ویژه را فرا گرفتند.
زارعی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت نیروهای خرید خدمات سال‌های قبل برای همکاری نیز از دیگر برنامه‌ها برای جبران کمبود نیروی انسانی است، گفت: یک هزار و 50 نفر از آموزگاران ابتدایی، استثنایی و دبیران با برگزاری آزمون ماده 28 به عنوان نیروی تازه نفس جذب آموزش و پرورش شدند و در کلاس درس حضور می‌یابند.
وی در خصوص نیروی انسانی مورد نیاز برای سال تحصیلی جدید نیز گفت: به دلیل تناسب نداشتن نیروی انسانی با تعداد دانش‌آموزان در استان، مشکلاتی در این بخش وجود دارد که در این راستا سهم استخدام استان از 1.2 دهم به 2.2 دهم رسیده است و ظرفیت استخدام را افزایش دادیم و در حال جذب نیرو هستیم.
این مسؤول ادامه داد: با ارائه راهکارهای مختلف از جمله استخدام نیروهای جدید، استمرار فعالیت همکاران بازنشسته و حق التدریسی شاغل مشکل کمبود نیرو برطرف شده و در سال تحصیلی جدید هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.
وی در خصوص فضاهای آموزشی نیز توضیح داد: با بهره برداری از مدارس در هفته دولت هم اینک مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: 2 هزار و 640 مدرسه کد دار در استان همدان فعال است و پیش‌بینی می‌شود آمار دانش‌آموزان نیز در سال جاری هشت هزار نفر افزایش یابد و به 324 هزار نفر برسد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان نیز به آخرین وضعیت طرح‌های آموزشی آماده سازی شده برای سال تحصیلی 1402-1403 اشاره کرد و گفت: 41 پروژه آموزشی در قالب 236 کلاس و فضایی به مساحت 27 هزار و 655 مترمربع در استان همدان تکمیل و تحویل ادارات آموزش و پرورش استان شد.
حمید شیرازیان افزود: این طرح‌ها شامل کلاس درس، فضاهای ورزشی و سایر بخش‌های آموزشی می‌شود که در سال تحصیلی 1402- 1403 مورد استفاده دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.
وی اظهار کرد: هفت پروژه آموزشی به همراه 32 کلاس درس نیز در دست اجرا داریم که با تکمیل روند اجرایی آن در دهه فجر امسال به مرحله بهره برداری می‌رسد.
شیرازیانی ادامه داد: سال گذشته 52 میلیارد تومان تجهیزات آموزشی خریداری و بر اساس نیازها و اولویت تقسیم‌بندی در بین مدارس توزیع شد.
به نقل از ایرنا، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان با بیان اینکه تعهد خیران در سال 1401 نزدیک به 90 میلیارد تومان بود، افزود: 81 پروژه مشارکتی و خیری در دست اجرا است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: