صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۳

شماره
۵۵۸۸

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Apr) 14

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه ایران و جهان: معاون درمان وزارت بهداشت، از تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در سه سطح در کشور خبر داد.
سعید کریمی اظهار کرد: قبلاً مراکز سطح 2 خدمات درمان ناباروری در کشور وجود نداشت که آئین نامه آن تهیه و توسط وزیر بهداشت ابلاغ شده و بر اساس آن باید تا سال آینده 64 مرکز درمان ناباروری سطح 2 در کشور داشته باشیم که در حال حاضر 16 مرکز سطح 2 در کشور راه‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه 85 درصد از ناباروری‌ها در مراکز سطح 2 قابل درمان است، افزود: در حال حاضر 103 مرکز سطح 3 خدمات درمان ناباروری در کشور فعال است و در یکی دو استان که مراکز سطح 3 نداشته اند، فضای فیزیکی فراهم، تجهیزات و نیروی انسانی آن تأمین شده است.
معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: برای راه‌اندازی مراکز سطح 2 خدمات درمان ناباروری اصراری نیست که حتماً باید در مرکز استان راه‌اندازی شود بلکه ممکن است در شهرستان‌های بزرگ یک استان نیز این مراکز راه‌اندازی شود. در هر استان نیز باید حداقل یک مرکز سطح 3 درمان ناباروری داشته باشیم که در برخی استان‌ها با توجه به جمعیت بالا، چندین مرکز سطح 3 فعال هستند.
کریمی با اشاره به حمایت بیمه‌ای از درمان ناباروری، یادآور شد: در حال حاضر 90 درصد هزینه‌های بستری و 70 درصد هزینه‌های سرپایی برای خدمات درمان ناباروری، توسط بیمه‌ها پوشش داده می‌شوند در حالی که در سال‌های گذشته، این خدمات تحت پوشش بیمه نبود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: