صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳۰
اردیبهشت
۱۴۰۳

شماره
۵۶۱۸

امروز: ۳۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Monday 2024 (May) 20

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: چندی پیش در ایام‌الله دهه فجر تعدادی از فعالان دانشگاهی، فرهنگی و رسانه‌ای انقلابی استان همدان با حاج محمد مسگریان دیدار کردند و محمد مسگریان در این دیدار رشد و پیشرفت فعالیت‌های قرآنی را از برکات جمهوری اسلامی دانست.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، چندی پیش تعدادی از فعالان فرهنگی و رسانه‌ای استان همدان با حاج محمد مسگریان دیدار کردند و به بیان خاطرات پرداختند.
حاج محمد مسگریان، از فعالان قرآنی و انقلابی استان همدان در این دیدار گفت: رشد و پیشرفت فعالیت‌های قرآنی و برپایی جلسات بسیار قرآنی از برکات جمهوری اسلامی است.
حاج محمد مسگریان در این دیدار با بیان اینکه یکی از نعمات جمهوری اسلامی ایران رشد فعالیت‌های قرآنی به ویژه در بین بانوان است، گفت: خاطرم هست در زمان طاغوت اجازه برگزاری و قرائت قرآن را به راحتی نمی‌دادند ولی اکنون خدا را شکر جلسات قرآنی بسیاری تشکیل می‌شود.
وی به خاطراتی در مورد جلسات قرآنی اشاره و بیان کرد: جلسات قرآنی ما که حدود 40 نفر بودیم نزدیک به 14 نفر شهید داده است.
حاج محمد مسگریان به شهیدان دیباج اشاره داشت و گفت: اکنون نعمت‌هایی که داریم را قدر نمی‌دانیم و حتی شاید قدر کسانی که شهید شده‌اند را هم نمی‌دانیم.
وی به خاطراتی در مورد شهیدان دیباج اشاره و بیان کرد: در آن زمان پدر شهیدان طی نامه‌ای درخواست کرده بود که از وضعیت فرزندان خود که ساواک دستگیرشان کرده بود آگاه شود، که در آن دوران به وی بی اعتنایی و بی مهری می‌شود.
حاج محمد مسگریان به خاطرات سید‌علی‌اکبر بطحایی نیز اشاره کرد و گفت: وی از همدان به کربلا رفته بود که درس قرآن بگیرد.
سرهنگ پاسدار علی بقایی نیز با اشاره به اینکه این دیدار به منظور تجلیل و تکریم حاج محمد مسگریان برگزار شده است اظهار کرد: ویژگی که حاج محمد مسگریان دارد این است که خاطرات خوبی را از گذشته همدان دارد و در واقع این اشخاص تاریخ شفاهی این شهر هستند.
وی با بیان اینکه می‌توان این خاطرات را مکتوب کرد، تصریح کرد: حاج محمد مسگریان باعث افتخار هستند و در مقام مشاور مسائل شرعی و مدیر امور دینی و شرعی هستند که در محضر آیت ا... نوری کسب علم می‌کنند.
ثبت تاریخ شفاهی همدان از زبان بزرگانی چون حاج محمد مسگریان از جمله درخواست‌های حاضران در این دیدار بود؛ چراکه آنچه در همدان روی آن کار نشده است، تاریخ شفاهی مجامع قبل از انقلاب است.
همچنین در این دیدار از جمله ویژگی‌های حاج محمد مسگریان تن ندادن به اصلاح لباس رضاشاهی و امتناع از گذاشتن کلاه لگنی بر سر و درمقابل پوشیدن لباس بلند مخصوص اهالی همدان عنوان شد.
همچنین از دیگر خصایص ایشان وزن کردن پاکت خالی قبل از فروشندگی مطرح و بیان شد که ایشان ابتدا پاکت خالی را وزن می‌کرد و سپس چای داخل آن را و اگر نیم کیلو چای می‌فروخت واقعا همان نیم کیلو بود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: