صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۳
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۳

امروز: ۳ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Monday 2023 (Sep) 25

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: دستیار استاندار همدان در امر مردمی‌سازی گفت: تسهیل حضور مردم در ساحت تصمیم‌سازی، مشارکت در اجرا و ساحت نظارت مورد توجه در نقش دستیار مردمی‌سازی است.
حجت الاسلام شورا قصری‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار هگمتانه درباره انتخاب خود به عنوان دستیار استاندار همدان در امر مردمی‌سازی اظهار کرد: این انتخاب در راستای موضوع دستیار مردمی‌سازی دولت است و مأموریت اصلی نیز توسط مقام معظم رهبری به دولت سیزدهم ابلاغ شده است.
وی بیان کرد: در هر کدام از چهار جلسه‌ دولت با مقام معظم رهبری، ایشان روی این فضا تأکید داشتند که دولت موظف به اقداماتی است که مردم ورود و در پیشبرد اهداف و فعالیت‌های نظام ایفای نقش کنند.
دستیار استاندار همدان در امر مردمی‌سازی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به فضای حرکت عمومی مردم اشاره دارند که قرار است مردم کاروان انقلاب اسلامی را به جلو ببرند تا به تمدن نوین اسلامی دست یابیم گفت: رهبر انقلاب به خوبی متوجه این مسئله شدند و مأموریت ویژه به دولت سیزدهم دادند که بستری را فراهم کنند تا مردم بتوانند در این حرکت عمومی راحت وارد شده و ایفای نقش کنند و این اتفاق مدنظر و مورد تأکید ایشان است.
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور نیز نسبت به مطالبه رهبر انقلاب فضایی را ترسیم کردند تا این امر مبارک اجرایی شود عنوان کرد: اجرایی شدن این کار را نیز به آقای عبودتیان به عنوان دستیار خود در مردمی‌سازی دولت سپردند‌ و وی نیز شبکه‌ای را ایجاد می‌کند که در کنار آن شاهد حرکت استانداران به عنوان مقام ارشد هر استان در انتخاب این دستیار اقدام می‌کنند و در سطح ملی در وزارتخانه‌ها از سوی وزرا نیز دستیاری در مردمی‌سازی امور انتخاب شود.
قصری‌فر تصریح کرد: مأموریت اصلی این است که فضای مردمی‌سازی دولت این اقدام را انجام می‌دهد یعنی بستری فراهم می‌شود تا مردم بتوانند بیایند و ایفای نقش کنند؛ در این راستا هم کار مردم نمایانده شود و هم لازم بوده کار شبکه‌سازی در بین مجموعه‌های مردمی تسهیل و فضایی آماده شود که آنها بتوانند ایفای نقش کنند.
وی با بیان اینکه اصل رویکرد ما نیز در استان همان بوده و قرار است مأموریت مقام معظم رهبری را دنبال کنیم ادامه داد: طبعا برای استان برنامه‌ریزی مشخص و مدونی را در این زمینه آماده کردیم که احتمالا جزئیات آن را هفته آینده در نشست مطبوعاتی خواهم گفت.
دستیار استاندار همدان در امر مردمی‌سازی یادآور شد: به دنبال فراهم کردن بستری هستیم که مردم بتوانند ایفای نقش کنند و مؤثر باشند و در واقع تسهیل حضور مردم در ساحت تصمیم‌سازی، مشارکت در اجرا و ساحت نظارت مورد توجه است.
وی با اشاره به اینکه در راستای این راهبرد یکی از اقدامات اولیه برگزاری جشنواره‌های مردمی است عنوان کرد: فعالیت‌های مردمی که در حال حاضر در استان اتفاق می‌افتد با ساز و کار خاصی پیش‌بینی شده که احتمالا دهه فجر آغاز خواهد شد.
قصری فر با تأکید بر اینکه کار جشنواره‌ها آن است که فعالیت‌های مردمی را برای بقیه مردم نمایان کنند گفت: در حال حاضر مجموعه‌های مردمی فعال هستند که مسائل کشور را با اتکا به توان مردم حل می‌کنند، در این راستا اولین قدم ما این بوده که مجموعه‌های مردمی و فعالیت‌ها را با ابزارهای مختلف نظیر جشنواره‌ها، رسانه‌‌ای و به بقیه مردم معرفی کنیم و از طرفی قدرت و ظرفیتی که مردم دارند را باید به مسؤولان استان معرفی کرد؛ رهبر انقلاب در این خصوص می‌فرمایند که ابتکار، منابع‌ و توانایی دست مردم است.
وی با بیان اینکه شاید مسؤولان استان فراموش کردند که کار با مردم چه حلاوت، شیرینی، قدرت و سرعتی دارد تأکید کرد: ما باید این ظرفیت را به مسؤولان نشان دهیم و بگوییم که مردم چه کارهایی می‌توانند انجام دهند و مسؤولان هم کم کم فضا را برای اقدامات آنها فراهم کنند.
دستیار استاندار همدان در امر مردمی‌سازی با اشاره به اینکه ایجاد گروه‌هایی از خود مردم به عنوان حلقه‌های میانی، یکی از راهکارهاست که مقام معظم رهبری این موضوع رادر گام دوم انقلاب مطرح کردند افزود: حلقه‌های میانی از مردم هستند و مردم را پای کار مسئله‌های مختلف نظام می‌آورند.
وی بیان کرد: قدم اول در کار ما موضوع معرفی است، یعنی هم به خود مردم تا ببینند و انگیزه پیدا کنند که می‌توانند در ادامه مسیر کشور خود نقش آفرین باشند و هم به مسؤولان معرفی کنیم که آنها بدانند که چطور از ظرفیت‌ها استفاده کنند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: