صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۷
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۲

امروز: ۲۷ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Jul) 17

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه شهرستان: شهردار رزن از احداث بازارچه سنتی با سبک معماری ایرانی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش هگمتانه، احمد محمدی‌راستی با اعلام این خبر، افزود: در حال حاضر طراحی این پروژه در مساحت 2000 مترمربع با مشارکت بخش خصوصی در دست اقدام بوده که با اتمام طراحی عملیات اجرایی پروژه آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه از وسعت 500 هکتاری شهر رزن 70 درصد آن به بافت تازه تأسیس شهر اختصاص دارد، افزود: 90 هکتار از مساحت شهر رزن را بافت فرسوده تشکیل داده که 10 درصد جمعیت در این بافت ساکن هستند و شهرداری به منظور بازآفرینی و نوسازی بافت فرسوده شهر اقدامات عمرانی از جمله جدول‌گذاری را در این ناحیه در دست اقدام دارد.
محمدی‌راستی از تخصیص 53 تن قیر رایگان از سوی اداره راه و شهرسازی برای اجرای آسفالت معابر بافت فرسوده شهر خبر داد و تصریح کرد: به منظور بازآفرینی بافت فرسوده شهر پروانه ساختمانی برای ساکنان بافت فرسوده توسط شهرداری رزن با 50 درصد تخفیف صادر ‌می‌شود که این امر از نقش مؤثری در ترغیب شهروندان برای نوسازی ساختمان‌های بافت فرسوده برخوردار خواهد بود.
محمدی‌راستی همچنین در رابطه با طرح جامع شهر رزن خاطرنشان کرد: افق طرح جامع شهری رزن به پایان رسیده که امیدواریم با هماهنگی راه و شهرسازی مشاور طرح جذب و بازنگری طرح جامع شهر انجام شود.
وی با اشاره به فعالیت 100 دستگاه تاکسی در شهر رزن یادآور شد: از 100 دستگاه تاکسی در حال فعالیت در شهر رزن حدود پنج درصد فرسوده بوده که نیاز به نوسازی دارند و باید برای نوسازی این تاکسی‌ها تسهیلات نوسازی پرداخت شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: