صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۱۴
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۰

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه کودکانه: دوستان خوب و اهل مطالعه کتاب قصه ما مثل شد یکی از کتابهای خواندنی و جذاب است که توسط محمد میرکیانی نوشته شده است.
انتشارات به‌نشر از میرکیانی کتاب‌های 10 جلدی "قصه ما مثل شد" را منتشر کرده که تاکنون 18 بار تجدید چاپ شده است.
به نشر از میرکیانی کتاب‌های «قصه ما مثل شد» را در دو قطع وزیری و جیبی به‌صورت تک جلدی (جلد 1 تا 10) و هم به صورت دو مجموعه 5 جلدی با جلد سخت (جلدهای 1 تا 5 در مجموعه اول چاپ شده) منتشر کرده که تا کنون 18 بار تجدید چاپ شده است.
مجموعه دیگر شامل جلدهای 6 تا 10، تاکنون 5 بار تجدید چاپ شده است. مجموعه «قصه ما مثل شد» پرفروش‌ترین مجموعه از سری کتاب‌های پروانه، واحد کودک و نوجوان انتشارات «به نشر»، است. در کتاب «قصه ما مثل شد»، سرگذشت بعضی از مثل‌ها بیان شده است. این کتاب، جایزه بیست و پنجمین دوره کتاب سال را در بخش کتاب‌های تألیفی از آن خود کرده است.
محمد میرکیانی نویسنده کودک و نوجوان در سال 1337 در شهر تهران به دنیا آمد و مدرک دکتری هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد. او صاحب آثار متعدد در حوزه کودک و نوجوان است و آثارش بارها جوایز متعددی را در جشنواره‌های مختلف به دست آورده و به زبان‌های دیگر ترجمه شده است. میرکیانی در دوران نوجوانی، زمانی که کارگر حروفچین یکی از چاپخانه‌های تهران بود به مطالعه آثار ادبی و هنری روی آورد و با بسیاری از آثار نویسندگان بزرگ آشنا شد. روزی که اولین قصه‌اش را نوشت دقیقاً 15 شغل مختلف را تجربه کرده، درس زیادی آموخته بود. وی در چند دوره مختلف آموزش ضمن خدمت، به تدریس ادبیات کودکان و قصه‌گویی در آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پرداخته است و سال‌ها به عنوان یک مدیر فرهنگی در مناصب گوناگون به هنر و ادبیات این کشور خدمت کرده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: