صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۱۴
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۰

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحههگمتانه، گروه ورزش: تیم ملى کشتى آزاد ایران با ترکیبى نسبتا جوان راهى جام جهانى کشتى در آمریکا مى شود.
جام جهانى کشتى آزاد طى روزهاى ١٩ و ٢٠ آذر به میزبانى آمریکا برگزار مى شود و ایران به عنوان یکى از ٥ تیم برتر جهان در کنار تیم منتخب جهان در جدول ٦ تیمى مسابقات قرار گرفته است.
کادرفنى تیم ملى ایران اما از مدت‌ها قبل تصمیم گرفت در غیاب برخى ستاره‌ها از جمله حسن یزدانى و امیرحسین زارع تیمى نسبتا جوان را راهى این مسابقات کند. از آنجایى که جام جهانى در کشتى یک تورنمنت درجه دو یا سه به حساب مى آید، درستکار تصمیم گرفت از این مسابقات به عنوان فرصتى براى آزمون و خطاى شاگردانش استفاده کند.
از میان نشان آوران ایرانى مسابقات جهانى ٢٠٢٢ رحمان عموزاد، محمد نخودى و کامران قاسمپور در ترکیب تیم اعزامى به آمریکا قرار گرفته اند. در ٨٦ کیلوگرم علیرضا کریمى جانشین حسن یزدانى شده؛ اگرچه در ترکیب آمریکا نیز دیوید تیلور حضور نخواهد داشت. از سوى دیگر در سنگین وزن فرصت خودنمایى در غیاب زارع به امیررضا معصومى داده شده است.
اما ویژه‌ترین اتفاق در ترکیب ایران براى جام جهانى استفاده از کامران قاسمپور در وزن ٩٧ کیلوگرم است. این کشتى گیر طلایى و قهرمان دو سال اخیر جهان در وزن ٩٢ کیلو، در حالى که قبلا در ٨٦ کیلو کشتى مى گرفت، حالا قرار است به یک وزن بالاتر هم برود.
کامران احتمالا این ریسک را با نظر کادرفنى پذیرفته تا بتواند براى المپیک ٢٠٢٤ در وزن ٩٧ کیلوگرم کشتى بگیرد.
قاسمپور در صورت رویارویى ایران و آمریکا باید با کایل اسنایدر کشتى بگیرد؛ نبردى که اتفاق ویژه اى در جام جهانى خواهد بود و همه نگاه‌ها را به خود جلب مى کند.
اتحادیه جهانی کشتی، فهرست نفرات ایران در این رقابت‌ها را اعلام کرد که به شرح زیر است:
٥٧ کیلوگرم: رضا مؤمنی
61 کیلوگرم: آرمین حبیب‌زاده
65 کیلوگرم: رحمان عموزاد - محمدرضا باقری
70 کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی - علی اکبر فضلی
٧٤ کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور
٧٩ کیلوگرم: محمد نخودی - علی سوادکوهی
٨٦ کیلوگرم: علیرضا کریمی
92 کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور
٩٧ کیلوگرم: کامران قاسمپور - امیرعلی آذرپیرا
125 کیلوگرم: امیررضا معصومیارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: