صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۱۴
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۰

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحههگمتانه، گروه ورزش: قهرمانان هشتمین دوره مسابقات شطرنج کشوری جام "اکباتانا" همدان معرفی شدند.
در این پیکارها که با شرکت 73 شطرنج‌باز از شهرهای مختلف کشور و در 9 دور به روش سوییسی برگزار شد، "محمدحسین قنبرعلی فرزاد" از همدان عنوان قهرمانی را کسب کرد.
قنبرعلی فرزاد با پانزده سال سن علاوه بر کسب مقام قهرمانی جام اکباتانا، عنوان پدیده این دور از مسابقات را نیز به دست آورد.
این رقابت‌ها با انجام نزدیک به 300 بازی به سرداوری آروین جمالی و داوری فریبا مرادی طی 2 روز در خانه شطرنج همدان برگزار شد و در پایان امیرحسام جلالوند دیگر شطرنج‌باز همدانی نشان نقره را کسب کرد و سینا کوروند از شطرنج‌بازان مطرح بین المللی همدان بر سکوی سوم قرار گرفت.
همچنین امیرمحمد کیمیایی و معین مساجدیان دیگر شطرنج‌بازان همدانی به ترتیب چهارم و پنجم شدند و ارجعلی مردانی در رده پیشکسوتان مقام نخست را به دست آورد و در بخش بانوان نیز دینا علیشاهی از همدان قهرمان شد.
در اختتامیه این رقابت‌ها که با حضور امیرعرفان هاشمی دبیر فدراسیون شطرنج کشور و رئیس هیأت شطرنج استان همدان و مدیرکل اداره ورزش و وجوانان استان همدان برگزار شد، لوح و جایزه نقدی به قهرمانان اهدا شد.
استان همدان دارای 500 شطرنج‌باز مستعد و فعال در رده‌های سنی مختلف است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: