صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۱۴
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۰

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحههگمتانه، گروه شهرستان: فرماندار بهار از افتتاح دومین خانه خلاق صنایع دستی این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش هگمتانه، روح‌الله نباتی در جلسه‌ای به میزبانی دبیرخانه شهر جهانی سفال در مرکز رشد سفال و سرامیک لالجین با موضوع دانش بنیان، اظهار کرد: خانه خلاق لالجین از شش ماه گذشته راه‌اندازی شده و فعالیت خود را آغاز کرده که در آینده نزدیک دومین خانه خلاق شهرستان نیز در شهر بهار راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه با ورود تولیدات سفال در بورس و فرابورس، تولیدکنندگان از مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شوند، افزود: به منظور حمایت از تولید و رفع موانع تولید، کارگاه‌های تولیدی صنایع دستی به صورت 100 درصدی از پرداخت مالیات معاف شدند.
فرماندار بهار تصریح کرد: در ماه‌های اخیر بهار را به مرکز تحولات تبدیل کردیم و عقیده داریم با حضور مسؤولان، سرمایه‌گذاران و گردشگران به شهرستان اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.
وی همچنین تصریح کرد: با استفاده از علوم، دانش و ایده‌های خلاق می‌توان کیفیت محصولات را در لالجین ارتقاء داده و گشایشی در حوزه صادرات ایجاد کرد.
نباتی ادامه داد: امیدواریم با ارتقای کیفیت محصولات و با ایجاد زمینه‌های شغلی جدید و استفاده از فناوری، کسب و کارهای جدیدی را در شهر لالجین ایجاد کنیم.
راه‌اندازی کارگروه اقتصاد دیجیتال در شهرستان بهار
وی از راه‌اندازی کارگروه اقتصاد دیجیتال در شهرستان بهار خبر داد و گفت: پذیرش ایده‌های نو در ابتدا، دشوار است اما با گذشت زمان مردم به سوی راه‌اندازی وبگاه و استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف روی خواهند آورد.
فرماندار بهار همچنین با تأکید بر نشان‌سازی بیان کرد: در سالیان گذشته در مورد فناوری و ورود علم در حیطه سفال صحبتی نمی‌شد اما امروز ورود فناوری در همه حوزه‌ها احساس می‌شود.
وی در پایان مطرح کرد: مجموعه دولت در حال گفتمان سازی است چراکه صحبت از علم، فناوری و دانش بنیان و تکرار این موضوعات باعث تبدیل آن به فکر و عمل و حرکت رو به جلو می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: