صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۱۵
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۱

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور گفت: یک هزار برگ اسناد دفاع مقدس از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مرکز اسناد همدان منتقل شد.
به گزارش هگمتانه، میثاق گودرزی با تقدیر از همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این خصوص افزود: خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی بین این مدیریت با اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در برگزاری برنامه‌های علمی و پژوهشی و به خصوص در حوزه دفاع مقدس و در قالب کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس برقرار است که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: در همین راستا، مجموعه‌ای ارزشمند از اسناد و عکس‌های مربوط به سال‌های دفاع مقدس در همدان شناسایی و بر اساس توافق نامه و صورت جلسه رسمی، از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به این مدیریت منتقل شد.
گودرزی اضافه کرد: این مجموعه شامل 245 برگ اسناد و مکاتبات، 742 قطعه نگاتیو، 42 قطعه عکس و تعدادی نوارهای وی اچ اس است که پس از فهرست نویسی، از طریق وبگاه کتابخانه ملی ایران در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.
وی افزود: در حوزه جمع آوری اسناد دفاع مقدس در همدان اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و مجموعه نفیسی از این اسناد و عکس‌ها در مرکز اسناد همدان به عنوان گنجینه‌ای از سال‌های دفاع مقدس نگهداری می‌شود که بیانگر نقش مؤثر مردم همدان در آن سال‌ها است.
به نقل از مهر، وی از رزمندگان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا درخواست کرد هرگونه اسناد و تصاویر مربوطه را به این مدیریت اهدا کنند تا در آرشیو ملی ایران ثبت و نگهداری شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: