صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۱۴
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۰

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: استاندار همدان بیان کرد: انسان‌های متعهد، معتقد و هنرمندان عرصه دفاع مقدس پای کار ایستادند و در حوزه جهاد تبیین فعالیت می‌کنند.
به گزارش هگمتانه، علیرضا قاسمی فرزاد روز چهارشنبه در دیدار با برگزیدگان جشنواره هنری فانوس، گفت: هنرمندان و آثار فاخر هنری در عرصه دفاع مقدس و جهاد تبیین از حمایت‌های مادی و معنوی مجموعه استانداری و سایر نهادهای دولتی برخوردار می‌شوند.
وی جهاد تبیین در حوزه استکبارستیزی را ضرورت امروز جامعه دانست و افزود: در شرایط کنونی که استکبار جهانی با سیاه نمایی در وارونه جلوه دادن جای حق و باطل تلاش می‌کند تبیین توطئه‌ها و جنایات استکبار باید مورد توجه جدی دست اندرکاران، دستگاه‌های فرهنگی، رسانه‌ها و هنرمندان ما قرار گیرد.
وی با بیان اینکه هنرمندان باید بیش از گذشته وارد میدان برای دفاع از انقلاب و ارزش‌های نظام باشند، اظهار کرد: پنهان کاری و سیاه نمایی دستاوردهای انقلاب، برای دور کردن و ایجاد شکاف بین مردم با آرمان‌های انقلاب اسلامی و از حربه‌های دشمن است.
وی با تأکید بر اینکه باید واقعیت‌های جامعه از زبان هنرمندان بازگو شود افزود: انسان‌های متعهد، معتقد و هنرمندان عرصه دفاع مقدس پای کار ایستادند و در حوزه جهاد تبیین فعالیت می‌کنند.
استاندار همدان، هنرمندان را پیام‌رسانان ارزش‌های جامعه برشمرد و گفت: میدان جنگ نرم نیازمند جهاد فرهنگی و جهاد تبیین است که یک نمونه موفق آن برگزاری جشنواره هنری فانوس است.
قاسمی فرزاد اظهار کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس باید با استفاده از ظرفیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های موازی از هنرمندان عرصه دفاع مقدس حمایت کند و ابزارها، امکانات و فضاهای دستگاه‌های اجرایی و شهرداری را در اختیار آنها قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه دشمن نابکار نقشه‌های شومی برای کشور کشیده است گفت: امروز دشمن می‌خواهد ارزش‌های دفاع مقدس را بپوشاند، کمرنگ جلوه دهد و با ایجاد تفرقه وحدت و انسجام را از ما بگیرد و برما چیره شود.
استاندار همدان با بیان اینکه دشمن می‌خواهد با فاصله اندازی و اختلاف و دشمنی بین ما ایران قوی را تجزیه کند اظهار کرد: استکبار جهانی به اسم برقراری دمکراسی جنایت‌هایی در حق بشریت به ویژه در حق زنان و کودکان در سوریه و کشورهای دیگر روا داشت و قهرمانان ملی ما امثال سردار سلیمانی مردانه ایستادند و مردم سوریه را نجات دادند.
قاسمی فرزاد با تأکید بر اینکه باید واقعیت‌ها و حقایق از زبان شما هنرمندان برای مردم بازگو و روشنگری شود، گفت: وطن فروشان و افرادی که از سرمایه این ملت به جایگاهی رسیدند امروز در مقابل مردم ایستادند و آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.
وی تصریح کرد: این معدود افراد که به کشور خود خیانت و وطن فروشی می‌کنند با همراهی رسانه‌های بیگانه صدای رساتری دارند و به طور قطع هنرمندان می‌توانند با روشنگری و آثار فاخر خود بلندگوی انقلاب و شهدا باشند.
استاندار همدان، دوران دفاع مقدس را از پرافتخارترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: این دوران تداعی کننده غرور، صلابت، ایستادگی، مقاومت و مقابله با همه دسیسه‌ها است و همه باید در راستای توجه به فرهنگ ایثار و شهادت گنجینه دفاع مقدس را پاس بدارند و نسبت به غنی سازی آن تلاش کنند.
گفتنی است ششمین جشنواره هنری فانوس با موضوعات دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان وطن در 22 رشته هنری و در پنج بخش اصلی و ویژه استانی با محوریت زندگی و سیره سرلشکر شهید حاج حسین همدانی برگزار شد و روز 19 مهر ماه سال جاری با معرفی و تجلیل از نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: