صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۱۴
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۰

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از روند کاهشی شیوع بیماری‌های تنفسی در استان، خبر داد و گفت: کمبود آنتی‌بیوتیک کودکان و سرم خوراکی تا حدودی در استان بهتر شده اما محدودیت‌هایی از نظر تأمین سرم شست‌وشو وجود دارد.
به گزارش هگمتانه، علیرضا توقیری پیرامون وضعیت شیوع آنفلوانزا و سایر بیماری‌های تنفسی در استان، اظهار کرد: اوج بیماری‌های تنفسی را در آبان‌ماه، تجربه کردیم اما الان از اوج عبور کرده‌ایم و وضعیت شیوع بیماری‌های تنفسی، روند کاهشی دارد.
توقیری تصریح کرد: روند کاهشی شیوع بیماری‌های تنفسی در کنار افزایش تولید و واردات دارو، باعث شده تا کمبود داروهایی مانند آنتی‌بیوتیک کودکان و سرم‌های خوراکی، تا حدودی نسبت به قبل، برطرف شده اما این به منزله رفع کمبودها نیست.
وی ادامه داد: برای تأمین سرم خوراکی از ابتدا مشکلی در بیمارستان‌ها وجود نداشت. در حال حاضر، محدودیت‌هایی از نظر تأمین سرم شست‌وشو در داروخانه‌ها وجود دارد.
به نقل از ایسنا، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، ادامه داد: هم استانی‌ها می‌توانند از طریق ارتباط با سامانه 190 نسبت به وضعیت موجودی داروی مورد نظر خود، اطلاع پیدا کنند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: