صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۳
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۳

امروز: ۴ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Tuesday 2023 (Sep) 26

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان از آمادگی برای ارائه تسهیلات به نانوایی‌ها برای سوخت جایگزین خبر داد و گفت: برای جلوگیری از مواجه شدن با کمبود گاز باید تمهیدات لازم برای استفاده از سوخت جایگزین اندیشیده شود.
به گزارش هگمتانه، ظاهر پور مجاهد در نشست کمیته مصرف بهینه سوخت در استانداری همدان با اشاره به اینکه صنوف و کارگاه‌ها باید برای استفاده از گاز طبیعی در سامانه سدف ثبت نام کنند، افزود: نانوایی ها، مدارس و گلخانه‌ها باید دارای امکان استفاده از سوخت جایگزین باشند.
وی بر آمادگی برای ارائه تسهیلات به برخی نانوایی‌های در استفاده از سوخت جایگزین تأکید کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان نیز با اشاره به گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی گفت: تاکنون و از شروع فعالیت دولت سیزدهم با حجم گاز جایگزین به میزان 35 هزار مترمکعب بر ساعت از مصرف 41 میلیون لیتر سوخت مایع جلوگیری شده است.
محمد صادق محبی افزود: با جایگزین کردن سوخت گاز به جای سوخت مایع ضمن کاهش هزینه‌های اقتصادی و خطرات حمل و نقل، آلودگی هوا نیز کاسته می‌شود.
وی تأکید کرد: میزان تخصیص گاز به نیروگاه شهید مفتح در 6 ماه اول سال نسبت به سال قبل 17 درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان یادآور شد: با اجرای "طرح‌های بهینه سازی" برای مشترکانی که دارای موتورخانه گرمایش مرکزی هستند تاکنون 365 مورد رفع نقص شده که منجر به کاهش 15 درصدی در مصرف گاز طبیعی شده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: