صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : محله ما صفحه 5 : محله ما صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : ایران و جهان صفحه 8 : فرهنگی

۳۱
شهریور
۱۴۰۱

شماره
۵۱۷۱

امروز: ۵ (مهر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Sep) 27

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: بازارچه سرگذر برای کاهش قیمت و حذف واسطه‌ها راه‌اندازی شده است.
به گزارش هگمتانه، ظاهر پورمجاهد در جلسه ستاد تنظیم بازار استان همدان اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان اطمینان خاطر داد که روند تولید مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز مناسب است و نیاز استان را برطرف می‌کند و دغدغه تأمین اقلام اساسی مورد نیاز مردم در این استان وجود ندارد.
وی تصریح کرد: به دلیل افزایش تقاضا در ایام اربعین هر کیلوتخم مرغ 2 هزار تومان افزایش قیمت داشت که به تدریج به قیمت قبل بر می‌گردد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی با هدف کاهش قیمت و حذف واسطه‌ها در ابتدای محله «سرگذر» برای رفاه حال مردم دایر شده است و راه‌اندازی این بازارچه‌ها با همکاری شهرداری در سه مکان دیگر در دستور کار قرار دارد.
پورمجاهد با بیان اینکه نرخ سرویس مدارس ابتدا در کارگروه ساماندهی سرویس مدارس مصوب و به صمت، آموزش و پرورش و تاکسیرانی اعلام شود تأکید کرد: در راستای ارتقای رفاه و امنیت دانش‌آموزان بر روند فعالیت رانندگان و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سرویس مدارس نظارت جدی داشته باشند و نرخ مصوب شورا نیز به صورت کامل رعایت شود.
وی با اشاره به لزوم افزایش نظارت بر قیمت لباس و لوازم تحریر دانش‌آموزان در استان همدان اظهار کرد: البسه دانش‌آموزان باید بر اساس قیمت مصوب و اعلامی مدارس باشد و با هرگونه گران فروشی بالاتر از قیمت مصوب برخورد قانونی صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان تصریح کرد: در خصوص پوشاک مدارس تعداد 420 بازرسی انجام شده که موجب تشکیل پرونده برای 76 واحد صنفی با ارزش ریالی بیش از چهار میلیارد و 300 میلیون ریال شده است و نیز 245 بازرسی در لوازم تحریر و 315 بازرسی در کیف و کفش صورت گرفته است.
به نقل از ایرنا، پورمجاهد اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های مورد نیاز واحدهای دام و طیور استان همدان جوجه ریزی در حال حاضر کاهش یافته و مرغ منجمد به میزان کافی در استان همدان ذخیره سازی شده و مشکلی در این زمینه در استان وجود ندارد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: