صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : محله ما صفحه 5 : محله ما صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : ایران و جهان صفحه 8 : فرهنگی

۳۱
شهریور
۱۴۰۱

شماره
۵۱۷۱

امروز: ۵ (مهر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Sep) 27

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بر ساماندهی آب‌های سطحی تأکید کرد و گفت: شهرداری برنامه‌ریزی دقیقی برای جمع آوری آب‌های سطحی و استفاده از آنها برای فضای سبز تدوین کند.
به گزارش هگمتانه، علی‌اکبر نظری در جلسه کمیسیون خدمات شهری، زیست محیطی و بهداشت شورای شهر، افزود: همدان دارای قنات و چشمه‌های فراوانی است که می‌توان در کنار ساماندهی آب‌های روان شهری از این ظرفیت برای رفع بخشی از مشکلات استفاده کرد.
وی اضافه کرد: مدیریت شهری باید در اجرای پروژه‌های جدول‌گذاری به گونه‌ای عمل کند که آب‌ها به منابع تعیین شده هدایت شود تا بتوان از آنها برای آبیاری درختان و فضای سبز استفاده کنیم.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان همچنین بر فرهنگ سازی آبیاری فضای سبز و درختان مقابل منازل شهروندان تأکید کرد و گفت: شهرداری باید برنامه‌هایی جهت فرهنگ عامه مردم و تشویق برای مشارکت آنها در آبیاری درختان داشته باشد تا بتوانیم در حفظ و نگهداری فضای سبز شهر موفق عمل کنیم.
علی‌اکبر نظری در ادامه بر تنظیف و تعمیر سرویس‌های بهداشتی سطح شهر و پارک‌ها تأکید و اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام تابستان قرار داریم و با مشکل آب مواجه شده‌ایم همچنین آلودگی‌های هوایی هم مشکلات مضاعف شده بر این اساس در مباحث بهداشتی باید اقداماتی صورت پذیرد.
وی با اشاره به حضور مسافران و گردشگران در کهن شهر همدان، گفت: همدان قدمت تاریخی و بالایی دارد و شأن این شهر تاریخی نیست که برای تنظیف شهر با مشکل مواجه باشد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: طراحی و جانمایی احداث سرویس‌های بهداشتی جدید باید به صورت فنی و اصولی انجام شود و زیبایی بصری شهری هم مد نظر قرار گیرد.
نظری همچنین به فضای سبز شهر و حفظ و نگهداری درختان کاشته شده تأکید داشت و اظهار کرد: متأسفانه در بعضی از نقاط شهر مشاهده می‌شود که در این نقاط چندین مرتبه درخت کاشته می‌شود به دلیل سرقت و یا آتش سوزی؛ و این سوال مطرح است که آیا نباید نظارتی در این زمینه باشد؟
وی در این خصوص تأکید کرد: مدیریت شهری باید با رسانه‌ها تعامل داشته باشد تا با کمک رسانه‌ها بتوان علاوه بر فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی درستی هم انجام دهیم.
وی با بیان اینکه تخریب و از بین بردن درختان حکم محاربه دارد، افزود: باید با خاطیان این موضوع طبق قانون به صورت جدی برخورد شود.
رضایی: 3هزار و 241 مترمربع سرویس بهداشتی در شهر ایجاد شده است
مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری همدان هم گفت: در حال حاضر سه هزار و 241 مترمربع سرویس بهداشتی ثابت و سیار در شهر همدان ایجاد شده است که شامل 381 چشمه در قالب بوستان‌ها و پارک‌های شهر است.
مرتضی رضایی افزود: از 381 چشمه سرویس بهداشتی، تعداد 38 مورد خارج از بوستان‌ها و پارک‌ها ایجاد شده است.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، وی با اشاره به قرار گرفتن در فصل تابستان اظهار کرد: بحث نگهداری و نظارت بر چشمه‌های سرویس‌های بهداشتی به صورت جدی صورت می‌پذیرد و در حال حاضر 14 بوستان شهر مجهز به تانکر اضطراری آب هم شده اند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: