صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : محله ما صفحه 5 : محله ما صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : ایران و جهان صفحه 8 : فرهنگی

۳۱
شهریور
۱۴۰۱

شماره
۵۱۷۱

امروز: ۵ (مهر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Sep) 27

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با تأکید براینکه در شرایط فعلی اولویت با آب شرب است، گفت: براساس قانون توزیع عادلانه آب، در مواقع اضطرار آب فقط به بحث شرب اختصاص خواهد یافت و این تصمیم که حق‌آبه باغداران قطع و به شرب مردم همدان اختصاص پیدا کند توسط شورای تأمین استان گرفته شده است.
به گزارش هگمتانه، محمدضروری با بیان اینکه کشاورزان و باغداران رودخانه عباس‌آباد تا اواسط مرداد از حق‌آبه خود استفاده کردند، اظهار کرد: در صورتی که آب شرب همدان از منابع دیگری تأمین شود بخشی از این آب که حجم زیادی هم نیست آزادسازی می‌شود.
وی درباره اینکه قطع حق‌آبه کشاوزان و باغداران عباس آباد قطع و اختصاص آن به شرب بنابر اضطرار بوده، تصریح کرد: اگر سازمان جهادکشاورزی تشخیص دهد خسارتی به باغداران وارد شده از محل مدیریت بحران و تنش قابل ارزیابی است.
ضروری با اشاره به اینکه طرح اضطراری آب‌رسانی از تالوار به سرعت درحال انجام است، خاطرنشان کرد: تصمیم داریم هفته آینده انتقال آب بلند مدت از تالوار به همدان را مورد بهره‌برداری قرار دهیم.
به نقل از ایسنا، این مسؤول افزود: ایستگاه شماره یک و دو پمپاژ شده و در دو روز آینده نیز ایستگاه شماره سه پمپاژ و آب گیری آزمایشی خواهد شد و در صورتی که مشکلی به وجود نیاید هفته آینده آب به همدان خواهد رسید.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: