صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۳
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۳

امروز: ۳ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Monday 2023 (Sep) 25

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: امام جمعه همدان تصریح کرد: از قوه قضائیه و نهادهای مسوول انتظار برخورد قاطعانه با افرادی که مسجد و امامزاده را آتش زدند، داریم‌.
به گزارش هگمتانه، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌ در خطبه‌های نماز جمعه همدان، افزود: همه ما مردم اشتراکاتی داریم و امنیت همه ما به هم گره خورده است که برهمین اساس و برای رفع مشکلات باید گفتگو کرد و در فضایی مسالمت آمیز مسایل و مشکلات را برطرف کنیم.
وی با اشاره به اینکه امروز تمدن غربی به بهانه‌های مختلف بزرگ‌ترین تقابل را با زنان داشته است، اظهار کرد: در اغتشاشاتی که گاهی در کشورهای مختلف روی می‌دهد همگان شاهد برخورد ناشایست پلیس با زنان هستیم.
آیت‌الله شعبانی با اشاره به حوادث اخیر که در کشور اتفاق افتاده است، تصریح کرد: درگذشت یک هم وطن کُرد، به دلیل ایست قلبی، حادثه بسیار تلخی است که قلب هر انسان را آزرده می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: باید بررسی شود تا در اجرای عدالت هرکس کوتاهی کرده و مقصر است، مشخص و دلیل آن صادقانه به مردم اعلام شود.
امام جمعه همدان گفت: تاکنون گزارشی در خصوص اینکه اتفاق خاصی افتاده، ارائه نشده است و اگر هم موضوعی باشد باید مساله را شفاف به مردم بگوییم.
وی تأکید کرد: هنوز هیچ منبعی در رابطه با قصور افراد در این حادثه اعلام رسمی نکرده و چیزی مشخص نشده است و برهمین اساس بیانیه‌هایی که علیه نیروی انتظامی صادر شده، هیچ سندیتی ندارد.
آیت‌الله شعبانی گفت: هنوز سندی مبنی بر قصور نیروی انتظامی ارائه و اعلام نشده است که بر فرض هم اگر باشد نباید کل نظام را زیر سوال برد.
نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار کرد: اگر قرار است از حقوق بانوان دفاع کنیم باید در همه موارد دفاع کنیم و نباید در برخی از موارد که چادر از سر زنان کشیده می‌شود، سکوت کرد.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه اتفاقات امروز عوامل مختلفی دارد، اظهار کرد: عامل نخست اینکه چگونه در این مملکت افرادی پیدا می‌شوند که به مقدسات توهین و به اماکن مقدس، مساجد و امامزاده‌ها حمله کرده و قرآن و مسجد را آتش می‌زنند.
وی افزود: رها شدن فضای مجازی یکی دیگر از دلایل اتفاقات امروز است، نسل مظلوم کشور در فضای مجازی رها شده و این فضا به دست دشمن سپرده شده‌است.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه دلیل برخی از این حوادث نظام فرهنگی ما است، گفت: برخی عوامل و ریشه‌های بروز اتفاقات اخیر به نظام فرهنگی ما بر می‌گردد.
وی ادامه داد: باید به فکر طرح‌های فرهنگی خودمان باشیم؛ وقتی نظام فرهنگی ما مرجعیت را به دست سلبریتی‌های سست عنصر و بی منطق می‌سپارد وضعیت این می‌شود و نوجوانان به بی راهه می‌روند.
آیت‌الله شعبانی با بیان اینکه باید به نظام فرهنگی و ارزشی خود فکر کنیم، افزود: برخی از مسوولان شناخت خوبی از ساختارهای فرهنگی ندارند؛ باید بررسی شود که نوجوان 16- 17 ساله‌ای که امروز به خیابان آمده، چه الگویی دارد.
وی اظهار کرد: در برخود با کسانی که اعتراض کردند موضوع مشخص است که از گذشته شبهاتی برای آن‌ها ایجاد شده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که حضور برخی از افراد سازمان یافته و هدفمند و با برنامه و آموزش بوده است.
امام جمعه همدان ادامه داد: مردم همدان مسجد و امامزاده آتش نمی‌زنند، در بین معترضان عده‌ای آموزش دیده‌اند که نسل جوان و نوجوان را فریب می‌دهند.
وی گفت: نوجوانان احساسی تصمیم می‌گیرند، خانواده‌ها باید مراقبت کنند که نوجوانان با این تصمیمات احساسی آینده خود را خراب نکنند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: این‌ها فرزندان ما هستند و باید با آن‌ها سخن گفت، افرادی که قابل شناسایی هستند معرفی شوند تا با یک یک آن‌ها صحبت شود. وی تصریح کرد: از قوه قضائیه و نهادهای مسوول انتظار برخورد قاطعانه با افرادی که مسجد و امامزاده را آتش زدند، داریم‌ و دستگاه‌های مرتبط به راحتی آن‌ها را می‌توانند شناسایی کنند.
آیت‌الله شعبانی تصریح کرد: میلیاردها تومان به شهر همدان آسیب و خسارت وارد شده است، افرادی که برنامه داشتند و نوجوانان را ترغیب کردند باید پاسخ‌گو باشند.
به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: امروز دشمن به دنبال سوءاستفاده از این شرایط و احساسات پاک و مطالبات قانونی مردم و به دنبال تجزیه ایران است اگر دشمن وارد شود هیچگونه امنیتی برای مردم باقی نمی‌ماند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: