صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : محله ما صفحه 5 : محله ما صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : ایران و جهان صفحه 8 : فرهنگی

۳۱
شهریور
۱۴۰۱

شماره
۵۱۷۱

امروز: ۵ (مهر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Sep) 27

عناوین صفحههگمتانه، گروه ورزش: دبیر هیأت دوومیدانی استان همدان گفت: دو دونده همدانی به نام‌های امیرحسین زندی در 110 متر و یاسین گل محمدی در 400 متر با مانع از استان همدان به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
سیداصغر ذوقی‌احسن ضمن اشاره به اردوی آماده‌سازی تیم ملی دوومیدانی نوجوانان کشورمان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا طی روزهای 29 شهریورماه تا 14 مهرماه، اظهار کرد: این اردوی آماده‌سازی با حضور مربیان خبره و ورزشکاران ملی‌پوش به میزبانی تهران برگزار خواهد شد و از استان همدان امیرحسین زندی در 110 متر با مانع و یاسین گل محمدی در 400 متر با مانع به این اردو برای شرکت در مسابقات 2022 کویت دعوت شدند.
وی با بیان اینکه رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا در روزهای 21 تا 24 مهرماه سال جاری به میزبانی کشور کویت برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور که چندی پیش در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد، تیم استان همدان با شش طلا، دو نقره و یک برنز و کسب 86 امتیاز مقتدرانه به قهرمانی رسید.
ذوقی‌احسن ادامه داد: با توجه به قهرمانی مقتدرانه نوجوانان همدان در قهرمانی کشور انتظار می‌رفت که دوندگان شایسته‌ای ‌همچون آقایان موسالو در 1500 متر، فامیل بابایی در دوهای سرعت و متین شهبازی در 3000 متر دعوت می‌شدند که متأسفانه فدراسیون آنها را دعوت نکرد.
دبیر هیأت دوومیدانی استان همدان مطرح کرد: ملاک انتخاب‌ها رکوردهای ثبت شده و همچنین رنکینگ آسیایی بوده که افراد یاد شده موقعیت بهتری نسبت به دیگران داشتند و متأسفانه چند نفر از مستعدین همدان که می‌توانستند در این اردو حضور داشته باشند، دعوت نشدند.
رشته دوومیدانی همدان از دیرباز جزو رشته‌های نشان آور و فعال همدان در بین هیأت‌های ورزشی بوده و یکی از علل موفقیت این رشته در همدان را می‌توان حضور عوامل و ورزشکاران دوومیدانی در رأس هرم اجرایی هیأت ورزشی دوومیدانی دانست که همین امر موجب شده استعدادیابی و پرورش مستعدین استان در این رشته ورزشی رونقی دوچندان داشته باشد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: