صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : محله ما صفحه 5 : محله ما صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : ایران و جهان صفحه 8 : فرهنگی

۳۱
شهریور
۱۴۰۱

شماره
۵۱۷۱

امروز: ۵ (مهر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Sep) 27

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان روز چهارشنبه با حضور در آموزشگاه مهر آموزش و پرورش ناحیه یک همدان، زنگ آغاز سال تحصیلی برای غنچه‌ها ویژه نوآموزان پیش دبستانی را به صدا درآورد.
به گزارش هگمتانه، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در این آیین گفت: هم زمان با آغاز سال تحصیلی جدید، حدود 20 هزار نوآموز در دوره پیش دبستانی، تحصیل را در مراکز آموزشی آموزش و پرورش استان همدان آغاز کردند.
محمود نقوی افزود: تاکنون حدود 308 هزار دانش‌آموز در سامانه سناد برای تحصیل در سال تحصیلی 1402-1401 در 2 هزار و 500 مدرسه استان همدان نام نویسی کرده اند.
وی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود 10 هزار دانش‌آموز جامانده نیز در روزهای آینده فرآیند نام نویسی را تکمیل کنند.
نقوی با اشاره به اینکه امسال 11 هزار و 400 کلاس درس برای آموزش دانش‌آموزان آماده شده است، تصریح کرد: آیین نواختن زنگ شکوفه‌ها نیز امروز با حضور حدود 37 هزار دانش‌آموز کلاس اولی به صورت هم زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان ادامه داد: به منظور انس گرفتن و افزایش شوق و رغبت دانش‌آموزان نسبت به محیط‌های تربیتی و آموزشی، هم زمان با سراسر کشور جشن اولین روز ورود نوآموزان پیش دبستانی به مراکز آموزشی و تربیتی با مسؤولان و خانواده دانش‌آموزان برگزار شد.
وی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به نوآموزان، از والدین آنان خواست تا در جهت برداشتن گام‌های مؤثر در زمینه تعلیم و تربیت فرزندان خود همراه مراکز، مدارس و آموزش و پرورش باشند.
نقوی مدرسه را مکان مقدسی خواند و تصریح کرد: آموزش و پرورش همه توان خود را در این مسیر قرار داده است تا بتواند خدمات ارزشمندی را در این زمینه برای نوآموزان، دانش‌آموزان و والدین بردارد.
به نقل از ایرنا، وی افزود: نوآموزان در مراکز پیش دبستانی استان مشغول کسب مهارت‌های زندگی برای رشد همه جانبه ابعاد شناختی، عاطفی و رفتاری می‌شوند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: