صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۱۴
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۰

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: استاندار همدان بیان کرد: وضعیت شفاف و روشنی در سرمایه‌گذاری خارجی استان وجود ندارد و حس می‌کنم با یک سردرگمی مواجه هستیم.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، استاندار همدان عصر سه‌شنبه در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری همدان با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری‌ها باید اجرایی و عملیاتی شود، عنوان کرد: زمینه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در همدان فراهم است و همدان در زمینه‌هایی چون معدن، گردشگری و صنعت ظرفیت سرمایه‌گذاری دارد.
علیرضا قاسمی‌فرزاد با بیان این جمله که وضعیت شفاف و روشنی در سرمایه‌گذاری خارجی استان وجود ندارد و حس می‌کنم با یک سردرگمی مواجه هستیم، بیان کرد: ارتباط با ایرانیان مقیم خارج که می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند بسیار مهم است.
وی با اشاره به سخنان مدیرکل اقتصادی و دارایی استان مبنی بر جذب 6.8 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان، گفت: این عدد، عدد جالبی نیست و حداقل باید هدف‌گذاری بهتری در این خصوص انجام بپذیرد.
وی با بیان اینکه ارتباط با یک مجموعه آموزشی و مشاوره‌ای برای جذب سرمایه‌گذار به همدان امری ضروری است، ابراز کرد: اینکه بنشینیم تا کسی به صورت تصادفی از همدان رد شود، نمی‌تواند منتج به نتیجه خوب شود.
استاندار همدان با تأکید بر ظرفیت گردشگری همدان در شاخه‌های مختلف از جمله گردشگری مذهبی، طبیعت، سلامت و... اظهار کرد: برای سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری زمینه‌های خوبی داریم.
 نباید از پروژه‌هایی که به آب احتیاج دارد استفاده کرد
قاسمی‌فرزاد با اشاره به وضعیت آب استان همدان گفت: نباید از پروژه‌هایی که به آب احتیاج دارد استفاده کرد؛ چراکه اوضاع آب به گونه‌ای است که 10 سال دیگر آب تمام می‌شود و حتی ممکن است آب خوردن هم نداشته باشیم و ظرفیت جذب سرمایه‌گذار را باید بر روی گردشگری گذاشت.
استاندار همدان با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری باید در صنایع کم آب‌بر متمرکز شود، عنوان کرد: اگرچه مجموعه اقتصادی و دارایی استان زحماتی را در سرمایه‌گذاری کشیده‌اند، اما باید اقدام اساسی صورت بگیرد.
قاسمی‌فرزاد خواستار هم‌افزایی با دستگاه‌های دیگر از جمله میراث فرهنگی، صمت، شهرک‌های صنعتی و جهاد کشاورزی در زمینه جذب سرمایه‌گذار شد و افزود: ابتدا باید از هر سرمایه‌گذاری اعتبارسنجی صورت بگیرد و سپس در این مورد تصمیم‌گیری شود.
وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: به عنوان نمونه، آژانس‌های مسافرتی می‌توانند در حوزه خلیج فارس تبلیغ کنند و یک تاکسی هوایی از فرودگاه تهران به صورت مستقیم به همدان و یا غار علیصدر بیاید و سرمایه‌گذاری پیدا شود که در زمینه خط هوایی سرمایه‌گذاری کند و حتی فضایی برای اقامت گردشگران در محوطه غار فراهم شود.
استاندار همدان با اشاره به ظرفیت کشاورزی همدان متناسب با اقلیم استان ابراز کرد: همدان در حوزه صنعتی و حتی معادن هم ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد و البته تمام این سرمایه‌گذاری‌ها باید منتج به صنایع پاک شود.
وی تصریح کرد: دستگاه‌های مختلف می‌توانند استعدادها و توانایی‌های همدان در زمینه سرمایه‌گذاری را به صورت کلی در قالب یک کتابچه تهیه و عرضه کنند تا زمینه سرمایه‌گذاری فراهم شود.
مدیرکل اقتصادی و دارایی استان همدان هم در این جلسه اظهار کرد: 6.8 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی طی سال جاری در استان جذب و جلب شده است.
حسن پیمانی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاران نیاز به رایزنی بسیاری دارد، عنوان کرد: سرمایه‌گذاران به زیرساخت‌هایی چون فرودگاه فعال و منطقه آزاد توجه بسیاری دارند و متأسفانه تحریم‌ها هم باعث شده است که افراد در سرمایه‌گذاری محتاط‌تر شوند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: