صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : محله ما صفحه 5 : محله ما صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : ایران و جهان صفحه 8 : فرهنگی

۳۱
شهریور
۱۴۰۱

شماره
۵۱۷۱

امروز: ۵ (مهر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Sep) 27

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: با توجه به اینکه دو شهر استان رو به کویری شدن پیش می‌رود باید تغییر الگوی کشت رعایت شود و به همین منظور لازم است آموزش‌های لازم به کشاورزان ارائه شود.
به گزارش هگمتانه، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی ظهر دیروز در نشست با رئیس و معاونان جهاد کشاورزی همدان اظهار کرد: با توجه به چهار فصل بودن کشور و قابلیت کشاورزی در تمام طول سال، باید به این موضوع بیشتر توجه شود.
وی به عدم پیوست مطالعاتی جهاد کشاورزی و توسعه شهری و صنایع اشاره کرد و با بیان اینکه متأسفانه اغلب فعالیت‌ها نیز پیوست رسانه‌ای ندارند لذا پیگیری نمی‌شوند گفت: باغ ویلاها و چاه‌های غیر مجاز باید مشخص و با صاحبان آنها برخورد شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در ادامه با بیان اینکه بر چه اساسی دیوارکشی تغییر کاربری محسوب نمی‌شود، این موضوع باید شفاف مشخص شود گفت: باید نشست مشترکی بین دستگاه‌های مسؤول بخش کشاورزی مانند جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای، محیط زیست داشته باشیم تا در ارتباط با پیشنهادهای بخش کشاورزی، تغییر الگوی کشت و... هم‌اندیشی و هم‌افزایی شود.
وی با بیان اینکه ضمن ارائه الگویی برای تولید، باید در روند تولید نیز نظارت شود افزود: با توجه به اینکه دو شهر استان رو به کویری شدن پیش می‌رود باید تغییر الگوی کشت رعایت شود و به همین منظور لازم است آموزش‌های لازم به کشاورزان ارائه شود.
فلاحی با اشاره به اینکه علاوه بر بحث مطالعاتی و آموزشی باید پیوست فرهنگی و اجتماعی نیز داده شود گفت: در روایات دینی داریم ملتی که آب و خاک دارد و فقیر است از رحمت خدا به دور است لذا باید فکری شود که چگونه از این سرمایه‌ها به درستی استفاده کنیم.
به نقل از فارس، وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه طبق منویات مقام معظم رهبری 70 درصد یافته‌های علمی مطابق با نیازهای اساسی کشور نیست گفت: کاش جهاد سازندگی را از کشاورزی جدا نمی‌کردند و امروزه نیز به این نتیجه رسیده اند که نباید این چنین می‌شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: