صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۹
خرداد
۱۴۰۲

شماره
۵۳۵۵

امروز: ۹ (خرداد) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Tuesday 2023 (May) 30

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: حجت الاسلام رحمانی غربت اسلام را به دلیل عدم معرفی درست آن دانست و گفت: اسلام نه درست شناخته و فهمیده شده و نه درست معرفی شده است.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، حجت الاسلام جعفر رحمانی شامگاه سه‌شنبه در مراسم عزای سیدالشهدا (ع) و یاران وفادارش در هیأت فاطمیه مسجد امام خمینی(ره) سعیدیه همدان به تاسیس داعش و ترویج اسلام هراسی در دنیا اشاره کرد و گفت: به آتش کشیدن قرآن و اقدامات اینچنینی نشانه این است که دشمنان اسلام و مسلمین از نظر عقلی و منطقی دیگر حرفی برای گفتن و توان رویارویی با اسلام را ندارند و از روی عجز ناگزیر به این دست و پا زدن‌ها شده اند.
رحمانی با بیان اینکه هر انسانی که فطرت سالمی داشته باشد به اسلام روی می‌آورد به مسئله غربت اسلام در جهان اشاره کرد و گفت: غربت اسلام به دلیل کمبود جمعیت مسلمانان و یا مسائل سرزمینی و جغرافیایی نیست.
وی افزود: اگرچه زنگ خطر کاهش جمعیت در کشور ما به صدا درآمده و همه باید برای فرهنگ سازی در جهت رفع این مشکل قدم بردارند و مسؤولان نیز به ویژه از نظر اقتصادی زمینه لازم را فراهم کنند که فرزند آوری بیشتر شود.
رحمانی با بیان اینکه ثروتمندترین سرزمین‌های جهان هم مربوط می‌شود به سرزمین‌های اسلامی یعنی غرب آسیا ادامه داد: غربی‌ها با غارت دیگر کشورها و مسائلی چون فروش تسلیحات به پیشرفت و ثروت رسیده اند، تسلیحاتی که به کشورهایی چون عربستان به فروش می‌رسد و نتیجه آن کشتار کودکان یمنی می‌شود کشتاری که مدعیان حقوق بشر هم در مقابل آن سکوت می‌کنند.
وی افزود: در کشور ما هم هستند کسانی که دم از حقوق بشر و حقوق حیوانات می‌زنند اما چگونه؟! به این صورت که برای حیوانات حاشیه شهرها کیلو کیلو گوشت می‌برند در حالی که مردم همان حاشیه شهرها ممکن است گرسنه باشند و بچه هایشان ماه‌ها باشد که گوشت نخورده باشند، نتیجه هم می‌شود افزایش آن حیوانات که باز هم بلای جان آن مردم محروم می‌شود.
رحمانی با تأکید بر اینکه غربت اسلام از حیث عدم معرفی درست اسلام است، گفت: در حال حاضر اسلام نه درست شناخته و فهمیده می‌شود و نه درست معرفی می‌گردد.
وی ادامه داد: در موضوع ظهور منجی نگاه اکثر افراد این است که ما گرفتار هستیم و باید آقا بیاید و مشکلات ما را حل کند در حالی که نگاه درستی نیست.
وی افزود: اگر ما یک وضعیت 100 درصدی برای حکومت حضرت مهدی علیه السلام متصور هستیم خودمان باید درصد بالایی از آن را محقق کنیم و بعد برای تکمیل آن منتظر ظهور باشیم.
رحمانی در ادامه به سرود سلام فرمانده اشاره کرد و گفت: مفاهیم این سرود نگاه اشتباه و مسئله ظهور را تغییر داده است در این سرود گفته می‌شود شما فرماندهی و ما سرباز و همه با هم باید زمینه حکومت مهدوی را فراهم کنیم.
رحمانی افزود: متأسفانه غربت اسلام در جهان تا حدی است که در زمان ظهور مردم گمان می‌کنند دین جدیدی آمده چرا که در زمان ظهور از اسلام چیزی به جز اسمش باقی نمانده است.
وی ادامه داد: دین اسلام دینی سرشار از احساسات و دوست داشتن هاست نه آن دینی که وهابیان آن را معرفی می‌کنند و نه آن دین خشنی که داعش به نمایش گذاشته است.
رحمانی در ادامه به بیان روایت‌هایی از محبت بالای یاران پیامبر اکرم صلی الله به ایشان پرداخت و گفت: این محبت سرشار را به خوبی می‌توان در مادران شهدا نیز دید که فرزندان خود را تقدیم اسلام کرده اند بدون اینکه خم به ابرو بیاورند.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه گفت: اگر می‌خواهید فرزندانتان متدین شوند به جای اصرار بیش از حد بر روی مسائلی چون نماز اول وقت بر روی سه مسئله ایجاد حب نبی و حب اهل بیت در دل‌هایشان و تلاوت قرآن تمرکز کنید.
وی با بیان اینکه محال است که به کسی که ریشه‌های سالمی دارد ویژگی‌های علی (ع) را بگویید و وی روی برگرداند، گفت: فرزندان خود را با روضه گرفتن در منازل خود و بردن آنان به مجلس روضه با محبت امام علی (ع) آشنا کنید.
رحمانی در ادامه گفت: عشق در روایات اسلامی واژه‌ای است که به ندرت و با حساسیت به کار برده شده و یکی از موارد محدود کاربرد آن زمانی بوده است که حضرت امام علی (ع) از صحرای کربلا عبور می‌کرده و این واژه را در مورد سیدالشهدا (ع) و یارانش به کار برده است.
رحمانی در ادامه به مظلومیت امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و گفت: امام حسن مجتبی (ع) چه بسا مظلوم‌تر از حضرت سیدالشهدا (ع) بودند کمااینکه امام حسین (ع) در روز عاشورا یاران وفاداری داشتند که درد جانسوز تیرهای دشمن را به جان خریدند اما نگذاشتند آسیبی به امام برسد اما امام حسن مجتبی (ع) در زمان صلح هم زره به تن می‌کردند و به نماز می‌ایستادند و سجاده را از زیر پایشان می‌کشیدند.
وی افزود: همچنین امام حسین (ع) همسری چون رباب داشتند که در هیچ روایتی نمی‌بینیم که ایشان گله‌ای از کشته شدن فرزندانشان در عاشورا داشته باشند اما روایت داریم که ایشان در زیر آفتاب سوزان می‌نشستند و به سر و صورت می‌زدند که بدن عزیز زهرا در زیر آفتاب مانده است و برای همسر خود عزاداری می‌کردند.
رحمانی ادامه داد: در مقابل امام حسن مجتبی (ع) در حال روزه و تشنه و گرسنه توسط همسر خود با زهر به شهادت رسیدند.
این مراسم با روضه امام حسن مجتبی (ع) و همچنین عزاداری برای سیدالشهدا (ع) و یاران وفادار ایشان به پایان رسید.
گفتنی است مراسم دهه اول محرم هر شب در هیأت فاطمیه سعیدیه همدان با سخنرانی حجت الاسلام رحمانی و مداحی آقایان علی مرتضی قلی و طاهر سرابی بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام خمینی (ره) همدان بر پاست.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: