صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : فرهنگی صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۰
مرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۱۳۶

امروز: ۲۱ (مرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Friday 2022 (Aug) 12

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر توسعه بهره وری و سرمایه انسانی شهرداری همدان گفت: شهرداری همدان در نظر دارد بخشی از طرح‌های مطالعاتی خود را با همکاری دانشگاه‌های اصلی استان و با استفاده از ظرفیت فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها به انجام برساند.
به گزارش هگمتانه، ارسلان محمودی افزود: این شهرداری از ظرفیت‌های بالایی در زمینه‌های شهرسازی، فنی و عمرانی، حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و مدیریت پسماند، مدیریت بهره وری، مالی و اقتصادی، فناوری و اطلاعات، فضای سبز، علوم اجتماعی، علوم ورزشی و امور حقوقی برخوردار است و اساتید هیأت علمی با توجه به شیوه نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی در جامعه و صنعت می‌توانند فرصت مطالعاتی خود را در شهرداری همدان طی کنند.
محمودی در خصوص اجرای شیوه نامه‌های مطالعاتی در اداره آموزش و پژوهش شهرداری همدان گفت: برای شناخت کمبودها و ارتقا مجموعه مدیریت شهری و برنامه‌ریزی و ارایه راه حل‌های کاربردی و نوین با نهادینه کردن موضوع تحقیق و توسعه و پژوهش مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرد.
وی در ادامه تأکید کرد: این امر موجب تقویت همکاری مدیریت شهری با دانشگاه‌ها شده و گام مؤثری برای بهره مندی مدیریت شهری از دانش روز و ارتقای سطح خدمات رسانی به شهروندان در خصوص حل مسایل پیچیده مانند ترافیک شهری، عمران شهری و محیط زیست شهری خواهد بود.
مدیر توسعه بهره وری و سرمایه انسانی افزود: پیش درآمد هر افتتاح و هر اتفاق مبارکی مطالعات و پژوهش است که حرف اول را می‌زند، زیرا مطالعات هر فعالیتی اگر به خوبی انجام شده باشد مجریان اجرایی، وظایف خود را راحت‌تر انجام می‌دهند.
محمودی در ادامه بیان کرد: شهرداری یک سازمان اجرایی است و پژوهش‌ها را برای کاهش هزینه‌ها و ارتقا کیفیت انجام می‌دهد، در واقع هدف ما بهبود سیستم است زیرا وقتی شناخت بیشتر باشد و ضرورت‌ها را به خوبی بشناسیم زیرساخت‌ها به بهترین کیفیت ساخته می‌شوند.
رئیس اداره آموزش و پژوهش شهرداری نیز در خصوص شیوه نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی در جامعه صنعت گفت: دو مورد طرح مطالعاتی با دو تن از اعضای هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا به عنوان پایلوت در حال انجام است و امید است این نوع همکار‌ی‌ها با دانشگاه‌ها گسترش یابد.
سعید ترکمان افزود: خوشبختانه امروزه همه مدیران شهری بر این باورند که تحقیق و پژوهش در موضوعات مهم شهری و نحوه خدمات رسانی به شهروندان باید در اولویت امور باشد حوزه‌های مهم عمران، فرهنگی، فناوری و... قبل از هر نوع اقدام توسعه‌ای مورد پژوهش قرار گیرند تا نقاط ضعف و قوت سیستم شناسایی شوند.
به نقل از روابط عمومی توسعه بهره وری و سرمایه انسانی شهرداری همدان، وی با اشاره به شیوه نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی در جامعه صنعت تأکید کرد: شناخت اعضای هیأت علمی از فضای کار واقعی جامعه و شهرداری افزایش خواهد یافت و دانشجویان را به اهداف مدیریت شهری نزدیک خواهند کرد و گسترش همکاری‌های پایدار علمی و پژوهشی محقق خواهد شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: