صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۶
تیر
۱۴۰۱

شماره
۵۱۰۲

امروز: ۶ (تیر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (Jun) 27

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه ورزش: سرپرست هیأت ورزش‌های همگانی استان همدان گفت: توسعه و ترویج ورزش همگانی در بین آحاد جامعه باید محور سلامت و تندرستی مردم در دوران پسا کرونا باشد.
«هادی سبزواری» در نشست بررسی برنامه‌های ورزش همگانی در سال جاری اظهار کرد: 101 کمیته زیرمجموعه ورزش‌های همگانی استان همدان است که باید مورد توجه شهرستان‌ها قرار بگیرد.
وی بیان کرد: هیأت‌های ورزش همگانی شهرستان‌ها باید برای توسعه ورزش در بین آحاد جامعه برنامه‌ریزی کنند و امسال مشارکت همه جانبه مردم را شاهد باشیم.
سبزواری خاطرنشان کرد: با فروکش شدن ویروس کرونا، زمینه‌های لازم برای نشاط و شادابی مردم باید فراهم شود و ورزش همگانی می‌تواند نقش بسیار مهم را ایفا کند.
وی با تأکید بر لزوم اجرای طرح ملی پیاده روی ایرانیان در تمامی شهرستان‌های استان همدان افزود: این طرح یکی از طرح‌های مهم ورزش کشور به شمار می‌رود که نیاز به توجه جدی دارد.
سبزواری یادآور شد: استان همدان مهرماه امسال میزبان همایش بزرگ پیاده روی است که به صورت مستقیم از شبکه‌های سراسری سیما پخش خواهد شد اما قبل از آن باید همایش‌های پیاده روی در تمامی شهرستان‌ها برگزار شود.
به گفته وی، سیاست‌گذاری ما مشارکت همه جانبه مردم در ورزش‌های همگانی به خصوص پیاده روی و صبحگاهی است که انتظار داریم در دوران پساکرونا شاهد این فعالیت به صورت چشمگیر باشیم.
وی خواستار فعال شدن کمیته همگانی در هیأت‌های ورزشی استان همدان شد و افزود: روسای ورزش شهرستان‌ها به این جایگاه مهم در امور هیأت‌های ورزشی توجه جدی داشته باشند.
نایب رئیس هیأت ورزش‌های همگانی همدان نیز با تأکید بر مشارکت همه شهرستان‌ها در لیگ باشگاهی آمادگی جسمانی گفت: این لیگ در سطح کشور برگزار می‌شود و از اهمیت خاصی برخوردار است.
نایب رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان همدان گفت: از همه شهرستان‌ها می‌خواهیم که نسبت به برگزاری لیگ آمادگی جسمانی باشگاه‌ها اقدام کرده و تیم‌های برتر به رقابت‌های استانی و در نهایت کشوری راه خواهند یافت.
به نقل از ایسنا، مریم روحی در نشست بررسی برنامه‌های سال جاریِ ورزش همگانی که با حضور رؤسای هیأت‌های شهرستان‌ها به صورت ویدئو کنفرانس در فضای مجازی برگزار شد با تأکید بر مشارکت همه شهرستان‌ها در لیگ باشگاهی آمادگی جسمانی، اظهار کرد: این لیگ در سطح کشوری برگزار می‌شود و از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی افزود: از همه شهرستان‌ها می‌خواهیم که نسبت به برگزاری لیگ آمادگی جسمانی باشگاه‌ها اقدام کرده و تیم‌های برتر به رقابت‌های استانی و در نهایت کشوری راه خواهند یافت.
روحی با اشاره به طرح فدراسیون در راه‌اندازی برنامه نرم‌افزاری «گام شمار» در قالب طرح ملی پیاده روی ایرانیان، گفت: این طرح توسط فدراسیون اجرا شده و افراد عضو می‌توانند پیاده روی روزانه خود را ثبت کنند.
نایب رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان همدان تصریح کرد: در این طرح هر هفته دوشنبه‌ها به قید قرعه به دو خانم و یک آقا که بیش از 30 کیلومتر و یا 40 هزار قدم (در مجموع روزهای یک هفته) طی کرده باشند، 500 هزار تومان جایزه توسط فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور اعطا می‌شود.
به گفته وی، عموم مردم می‌توانند این برنامه را نصب کرده و ضمن مطالعه توضیحات طرح، علاوه بر ورزش پیاده روی در مسابقه نیز شرکت کنند که دراین برنامه به صورتی دقیق‌ و ساده‌ و به‌طور خودکار «گام‌های روزانه، کالری سوزانده شده، مسافت، مدت و سرعت پیاده‌روی و داده‌های سلامت بدن» را ثبت و در قالب نمودارهای خلاقانه‌ای برای بررسی آسان نشان می‌دهد.
نایب رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان همدان افزود: گام‌شمار، گام‌های روزانه را با حسگر داخلی تلفن شمارش می‌کند و از این طریق به میزان قابل توجهی شارژ باتری را حفظ می‌کند و این برنامه حتی در زمان قفل بودن صفحه تلفن نیز گام‌ها را دقیق می‌شمارد، حتی اگر تلفن در دست یا داخل جیب، کیف یا بازوبند باشد.
روحی بیان کرد: برای مقابله با زندگی کم تحرک و یا بی‌تحرک، راهکارهای مختلفی وجود دارد که می‌توانند در جذب و مشارکت مردم به فعالیت ورزشی منجر شوند.
وی افزود: ارتقای دانش و آگاهی مردم از عوارض ناشی کم تحرکی و بی‌تحرکی بسیار حایز اهمیت است که می‌طلبد رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما و سایر نهادهای فرهنگ ساز کشور به این مهم توجه جدی داشته باشند.
به گفته وی، هیأت ورزش‌های همگانی استان همدان این آمادگی را دارد تا با همکاری رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما در زمینه تولید محتوا و تهیه برنامه‌های ورزشی به خصوص صبحگاهی و مباحث آموزشی در زمینه‌های ورزش همگانی، نرمش و پیاده روی اقدام مؤثر را انجام دهد.
روحی خاطرنشان کرد: ایجاد جذابیت برای مشارکت و حضور مردم در فعالیت‌ها و برنامه‌های متنوع ورزشی یکی از مهم‌ترین راهکارها برای فعالیت‌های ورزشی و عمومی است که خوشبختانه فدراسیون‌ ورزش‌های همگانی کشور و هیأت همگانی استان همدان در دوره پسا کرونا تلاش فراوانی برای این ضرورت اجتماعی دارد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: