صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۶
تیر
۱۴۰۱

شماره
۵۱۰۲

امروز: ۶ (تیر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (Jun) 27

عناوین صفحه

یارانه برای کسانی که با قایق و کشتی در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند
با پیگیری‌های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در جهت حمایت از صنعت گردشگری دریایی به کسانی که با قایق و کشتی در این حوزه فعالیت دارند یارانه پرداخت می‌شود.
احمد راستینه نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های کمیسیون فرهنگی مجلس برای حمایت از صنعت گردشگری در ایام پساکرونا هزینه گاز مصرفی هتل‌ها به یک پنجم تقلیل یافت.
وی افزود: طبق قانون باید تعرفه گاز هتل‌ها به صورت تجاری محاسبه شود که با پیگیری‌های کمیسیون فرهنگی مجلس تعرفه گاز در این بخش همانند واحدهای خدماتی که یک پنجم تعرفه تجاری است محاسبه می‌شود. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: طبق گزارش وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری این اقدام کمیسیون فرهنگی تأثیر به سزایی در حوزه صنعت گردشگری کشور داشته است.


فعال شدن صنعت مسکن
 در به حرکت افتادن سایر
صنایع کشور کمک کننده است
وزیر کشور با اشاره به اینکه هیچ دلیلی برای عدم تحقق ساخت 4 میلیون مسکن در کشور وجود ندارد، گفت: باید در نظر داشته باشیم که فعال شدن صنعت مسکن در به حرکت افتادن سایر صنایع کشور کمک کننده است.
احمد وحیدی وزیر کشور روز چهارشنبه یکم تیر در همایش معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور که با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران ارشد این وزارتخانه در وزارت کشور برگزار شد؛ اظهار کرد: ساخت و تأمین مسکن برای شهروندان عزیز کشور مسؤولیت همه دستگاه‌های حاکمیتی و اجرایی است و باید هر دستگاهی سهم خود را در این عرصه ایفا کند.
وی با بیان اینکه مسکن پایه و اساس زندگی است، گفت: فقدان مسکن مناسب باعث پیدایی و بروز مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی از قبیل فقر و گسترش حاشیه نشینی می‌شود و برای همین باید توجه و اولویتی اساسی به تأمین مسکن برای متقاضیان داشته باشیم.
وزیر کشور با تأکید بر اینکه با توجه به ابعاد مختلف مساله مسکن، نیازمند همت ملی در این عرصه هستیم، افزود: معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور با حضور در میدان عملیات به تحقق شعار دولت در ساخت مسکن کمک لازم را داشته باشند.
وحیدی با بیان اینکه هیچ دلیلی برای عدم تحقق ساخت 4 میلیون مسکن در کشور وجود ندارد، گفت: باید در نظر داشته باشیم که فعال شدن صنعت مسکن در به حرکت افتادن سایر صنایع کشور کمک کننده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: