صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۶
تیر
۱۴۰۱

شماره
۵۱۰۲

امروز: ۶ (تیر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (Jun) 27

عناوین صفحههگمتانه، گروه شهرستان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از آغاز برداشت دانه‌های روغنی کاملینا خبر داد.
به گزارش هگمتانه، عبدالحسین اکبری با اشاره به برداشت دانه‌های روغنی کاملینا در شهرستان بهار اظهار کرد: برای نخستین بار برداشت این محصول در روستای دستجرد بخش لالجین آغاز شد.
وی افزود: امسال سه هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت محصول کاملینا رفته و پیش‌بینی می‌شود به طور متوسط از هر هکتار 800 الی 1000 کیلوگرم برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار تأکید کرد: در شرایط مساعدتر بارندگی برداشت دانه‌های روغنی کاملینا تا 1.5 تن در هکتار نیز قابل افزایش است.
وی با بیان اینکه کشت دانه روغنی کاملینا با هدف تلاش برای خودکفایی و کاهش واردات روغن خوراکی توسعه می‌یابد تصریح کرد: این محصول دارای ویژگی‌ قابلیت کشت پاییزه و برداشت در خردادماه، سازگاری با تغییرات اقلیمی و مقاومت در برابر خشکی و آفات و نداشتن حساسیت به ریزش محصول در زمان برداشت دارد.
وی ابراز امیدواری کرد با توسعه کشت این محصول گامی مؤثر برای اقتصادی شدن کشاورزی و افزایش درآمد برای کشاورزان دیم‌کار باشد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: