صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۶
تیر
۱۴۰۱

شماره
۵۱۰۲

امروز: ۶ (تیر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (Jun) 27

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: عضو شورای اسلامی شهر همدان نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر را ضروری دانست.
به گزارش هگمتانه، علی رحیمی‌فر در جلسه کمیسیون فنی عمرانی شورا ضمن تشکر از اقدامات سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان، گفت: در راستای ملاحظات و صیانت از محیط زیست و صرفه‌جویی در سرمایه‌های تجدیدناپذیر توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری است.
علی رحیمی‌فر اضافه کرد: با توجه به افزایش مصرف انرژی، محدود بودن منابع طبیعی، حرکت در راستای طرح توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و نیل به سمت عدالت شهروندی و حفظ و صیانت از منابع و سرمایه‌های تجدیدناپذیر باید به سمت توسعه حمل و نقل عمومی انبوه بر سبک مثل "بی آر تی" یا"ال ار تی" در شهر همدان حرکت کرد.
وی تأکید کرد: برای کاهش و رفع آلودگی هوا، قطعا توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی حمایت مسوولان را می‌طلبد.
این عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به همدان، تأکید کرد: شهرداری باید از این فرصت برای جذب اعتبارات و تسهیلات استفاده کند و پیشنهاد جذب تسهیلات قرض الحسنه برای نوسازی تاکسی‌ها را داشته باشد.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، رحیمی‌فر همچنین به افزایش روز افزون خودرو و متعاقب آن مشکلات ترافیک شهری اشاره کرد و یادآور شد: بدون شک با شرایطی که ایجاد شده است و با افزایش خودروها شاهد آلودگی‌های زیست محیطی و ترافیک در شهر هستیم و بر این اساس نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس‌های سازگار با محیط زیست امری ضروری است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: