صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۶
تیر
۱۴۰۱

شماره
۵۱۰۲

امروز: ۶ (تیر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (Jun) 27

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه هزینه اخذ شده از شرکت‌های جمع‌آوری زباله خشک در راستای آموزش شهروندی و تولید کمتر زباله صرف خواهد شد، گفت: اقداماتی برای درآمدزایی از طلای کثیف در همدان انجام شده است.
به گزارش هگمتانه، سعید نظری در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون بند 20 در خصوص ساماندهی پسماند، اظهار کرد: این جلسه با حضور اعضای کمیسیون در دفتر مدیریت سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان برگزار شد.
وی با بیان اینکه نحوه ساماندهی جمع‌آورری زباله‌های خشک و راه‌اندازی دو اپلیکیشن در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، گفت: این اپلیکیشن‌ها انحصاری نبوده و شهروندان با تفکیک زباله‌های خشک خود، آنها را با دریافت هزینه در اختیار شرکت‌های ارائه دهنده اپلیکیشن قرار می‌دهند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: از مزیت‌های این اقدام مدیریت و نظارت کل این سامانه‌ها از طریق سازمان مدیریت پسماند بوده و میزان تحویل زباله هر شهروند مشخص می‌شود.
نظری با تأکید بر اینکه با تفکیک از مبدا بازیافت بسیار خوبی توسط شرکت‌ها انجام خواهد شد، افزود: زیرساخت‌ها به این منظور فراهم شده و پس از جمع‌آوری زباله‌های تفکیکی توسط شرکت‌ها به مراکز مربوطه تحویل داده خواهد شد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: در مرحله اول شهرداری از این شرکت‌ها هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد و پس از حصول سودآوری شرکت‌ها، مقدار ناچیز هزینه اخذ شده از شرکت‌ها نیز در راستای آموزش شهروندی و تولید کمتر زباله صرف خواهد شد.
نظری با بیان اینکه باید با آموزش‌ها فرهنگ تولید کمترین زباله را در بین شهروندان ترویج کنیم، ادامه داد: زباله یک سرمایه ملی است که در تمام دنیا به عنوان طلای کثیف شناخته شده است.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، وی با اشاره به انجام اقداماتی برای درآمدزایی از طلای کثیف در همدان خاطرنشان کرد: باید فرهنگ تولید زباله کمتر و بازیافت همان میزان کم زباله نیز توسعه یابد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: