صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۲
خرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۰۷۴

امروز: ۲ (خرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (May) 23

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: استاندار همدان گفت: در حال حاضر گندم، آرد و دارو همچنان از یارانه و ارز ترجیحی برخوردار است.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، استاندار همدان در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان همدان که صبح شنبه در استانداری برگزار شد گفت: به هیچ وجه نان سنتی افزایش قیمت برای مصرف‌کنندگان نخواهد داشت که این موضوع از قبل هم از جانب دولت ابلاغ شده بود.
علیرضا قاسمی‌فرزاد با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی در تأمین اقلام اساسی مردم وجود ندارد، عنوان کرد: در بحث قیمت‌گذاری گروه دوم از کالاهایی که قیمت‌گذاری جدید آن صورت گرفته مصوب شده که سازمان صنعت، معدن و تجارت کمیته‌های کارشناسی را برای قیمت گذاری مشخص کند.
قاسمی‌فرزاد با اشاره به میدان دام و اتحادیه دامداران اظهار کرد: باید غرفه‌هایی در اختیار دامداران قرار بگیرد تا در این راستا حذف واسطه و دلالان صورت بگیرد و دام‌های موجود به صورت مستقیم از دامدار، وارد میدان دام و کشتارگاه شود.
وی در ادامه افزود: به دلیل اختلاف قیمت آرد سنتی و آرد صنعت که وجود داشته تأکید بر این شده که گروه‌های مشترک گشت و بازرسی باید فعالیت جدی‌تری در حوزه نانوایان داشته باشند که 2 واحد تولیدی نان فانتزی به دلیل تکرار تخلف پلمب شده‌اند و در این راستا طبق ابلاغیه‌های جدید در تعزیرات حکومتی استان اعلام شده که جرایم افزایش پیدا کرده است و بر اساس افزایش جرایم موجود، اقدامات لازم باید صورت بگیرد.
استاندار با اشاره به مسأله پرداخت یارانه‌ها و پرداخت عادلانه آن در بین اقشار جامعه عنوان کرد: طبق گزارشاتی که در سال 1399 و اوایل سال 1400 توسط مرکز پژوهش‌های مجلس تهیه شده عنوان شده که 1398 هزار میلیارد تومان یارانه توسط دولت به مردم پرداخت می‌شود و از این میزان یارانه‌های موجود بخشی از پرداختی یارانه‌ها مانند یارانه گاز، یارانه بنزین، یارانه برق مصرفی پنهان است و این اقدام دولت جهت هدفمندی یارانه‌ها یک اقدام منطقی و درست در راستای عدالت پرداختی است.
وی خاطرنشان کرد: 7 قلم مشمول یارانه بود که 5 قلم آن که شامل نهاده‌ها و روغن بوده که ارز ترجیحی از این اقلام برداشته شده و در حال حاضر گندم، آرد و دارو همچنان از یارانه و ارز ترجیحی برخوردار است. البته وضعیت آرد شیرینی‌پزی و نان‌های حجیم تغییر کرده است.
استاندار با اشاره به تدابیر انجام شده در خصوص اقلام اساسی عنوان کرد: خوشبختانه مرغ به اندازه کافی در استان وجود دارد و اقلام دیگری همچون تخم‌مرغ و لبنیات هم به اندازه کافی موجود است و در خصوص روغن که به شکل سهمیه‌ای است پیگیری‌های لازم انجام شده و ذخایر در حال افزایش است و قیمت مصوب مرغ 59.800 تومان بوده که در حال حاضر نرخ آن در بازار در حال کاهش است و عرضه با قیمت‌های کمتری انجام می‌گیرد.
وی در پایان افزود: ذخایر خوبی از اقلام در استان موجود است و درتلاشیم بازار اشباع از اقلام داشته باشیم.
معاون امور اقتصادی استاندار همدان نیز ضمن اشاره به تزریق بیشتر اقلام به فروشگاه‌ها اظهار کرد: در خصوص آخرین آمار کشتار مرغ حدود 130 تن مرغ در بازار توزیع شد و همینطور 110 تن هم در روز جمعه توزیع شده است و به میزان مصرف مرغ در بازار موجود است و در آینده نزدیک مرغ با قیمت 50 هزار تومان عرضه خواهد شد که در نهایت وجود عرضه و تقاضا قیمت نهایی مرغ را مشخص خواهد کرد.
ظاهر پورمجاهد با اشاره به وجود دو سامانه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: اولین سامانه، سامانه حمایت و معیشت است که قریب به 130 نفر این سامانه را پشتیبانی می‌کنند و افراد باید در این سامانه ثبت‌نام کنند که پس از ثبت‌نام وضعیت افراد بلافاصله مشخص می‌شود و دومین سامانه، سامانه هدفمندی یارانه‌ها است که به زودی فعال خواهد شد و به غیر از این سامانه تلفن‌های گویایی در این راستا با شماره 009200009396 در وزارت تعاون جهت پاسخ گویی به مردم تهیه شده است.
پورمجاهد در خصوص قیمت نان سنتی تصریح کرد: به هیچ وجه قیمت نان سنتی افزایش نخواهد یافت بلکه بر ساماندهی و شیوه توزیع آن در بازار تأکید شده که بر اساس آن از روند قاچاق در این زمینه جلوگیری خواهد شد.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز به فراوانی مرغ در استان پرداخت و گفت: خوشبختانه فراوانی مرغ در استان وجود دارد که به میزان 20 تن مازاد مرغ در استان وجود داشته که در این خصوص باید قطعه‌بندی‌هایی صورت گیرد و میزان جوجه‌ریزی طبق روال عادی خود صورت گرفته و خوشبختانه طی دو روز گذشته حدود یک میلیون و نهصد قطعه جوجه‌ریزی انجام گرفته است.
غلام‌حسین تقوی در خصوص موجودی گوشت قرمز در استان اظهار کرد: گوشت قرمز به میزان کافی در بازار موجود است حتی در این مورد بیش از مقدار نیاز هم وجود داشته و طبق آمار موجود میزان 593 لاشه گوشت گوسفندی و 40 دام سنگین موجود است.
وی در ادامه افزود: در زمینه شکر و برنج که حدود 1252 تن سهمیه شکر است که ظرفیت شکر بالای 10 هزار تن است و در این خصوص اصلاً جای نگرانی نیست و همچنین یک هزار تن برنج هندی و پاکستانی موجود است.
مسعود بکایی مدیرکل غله استان همدان نیز در خصوص میزان برنج‌های تایلندی و شکر اظهار کرد: در حال حاضر 75 درصد از سهمیه اعلامی برنج تایلندی در انبارها موجود است و میزان 1252 تن شکر در حال توزیع وجود دارد.
مرضیه یونسی سرپرست تعزیرات حکومتی استان همدان نیز از میزان احتکار در استان خبر داد و گفت: 7 تن برنج احتکاری وجود داشته که از روز شنبه در حال توزیع این برنج‌ها در بازار هستیم و میزان 140 بطری روغن خوراکی در شهرستان رزن کشف شده که نسبت به توزیع در حال اقدام هستیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: