صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۲
خرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۰۷۴

امروز: ۲ (خرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (May) 23

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: 350 تا 400 هزار نفر از جمعیت شهرستان همدان در حاشیه شهر زندگی می‌کنند که برای سامان دادن به وضعیت مناطق حاشیه‌ای و بهسازی آنها باید برنامه‌ریزی شود.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، حمیدرضا حاجی‌بابایی پیش از ظهر شنبه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان همدان با بیان اینکه ارائه آمار و اطلاعات در ابلاغ بودجه ملی و استانی تأثیرگذار است خواستار ارائه آمار واقعی و دقیق از سوی مدیران شد.
وی با بیان اینکه نگاه مدیران اداری است، عنوان کرد: از مدیران دستگاه‌ها می‌خواهم که آمار و اطلاعات در مورد پروژه‌ها، وضعیت راه‌ها، مدارس، اشتغال و غیره را واقعی بگویند.
وی در ادامه اضافه کرد: 8 سال است که می‌گویم این نرخ بیکاری که برای همدان اعلام می‌شود غلط است، چرا باید جمعیت شهرستان همدان را کمتر بگوییم وقتی که بالای 700 هزار نفر است.
نماینده مردم همدان در خانه ملت عنوان کرد: در بودجه‌ای که برای استان‌ها تعیین می‌شود نرخ بیکاری را با جمعیت حساب می‌کنند، از مدیران استان و شهرستان همدان درخواست می‌کنم که آمار را دقیق اعلام کنند.
حاجی‌بابایی در قسمت دیگر سخنانش با اشاره به اینکه برای آب‌رسانی به همدان تاکنون یک هزار و 100 میلیارد تومان ابلاغ شده است، تصریح کرد: 300 میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای سامان‌دهی فاضلاب شهرستان همدان ابلاغ شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه به چهار بزرگراه نیاز داریم، گفت: راه ابرو، ارزانفود و امامزاده محسن و گنجنامه نیاز به اعتبار دارد.
مدارس یک نوبتی برگزار شود
این مسؤول با تأکید بر پیش بردن پروژه‌های آبی همدان، عنوان کرد: لوله‌های آب همدان پوسیده است و باید این را در آمار اعلام کنیم تا بتوانیم برای آن بودجه بگیریم.
حاجی‌بابایی تصریح کرد: مدارس باید به صورت حیات طیبه ساخته شود و یک نوبت برگزار شود نه اینکه دانش‌آموز بعد از خوردن ناهار به مدرسه برود، مشخص است که در این ساعت گیرایی پایین می‌آید.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: 350 تا 400 هزار نفر از جمعیت شهرستان همدان در حاشیه شهر زندگی می‌کنند که برای سامان دادن به وضعیت مناطق حاشیه‌ای و بهسازی آنها باید برنامه‌ریزی منطبق بر آمار و برآوردهای واقعی با ارائه طرح انجام شود.
وی در نهایت بر رعایت عدالت در بودجه‌گذاری تأکید کرد و گفت: حتی روستاهای دوردست شهرستان هم باید حقشان ادا شود.
فرماندار همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ادارات شهرستان همدان در اجرای پروژه 70 الی 80 درصد کار ما را پیش برده‌اند، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، امور عشایری، پادگان زرهی شهید قهرمان و شرکت شهرک‌های صنعتی برای رسیدگی به نقاط محروم فاقد دهیاری بسته شده است.
محمدعلی محمدی تصریح کرد: در زمینه اعتبارات ملی 3 هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار وجود دارد که باید به دنبال جذب این اعتبار و ارتقا شاخص‌ها در همدان باشیم.
25 کیلومتر راه روستایی فاقد آسفالت
وی با اشاره به اینکه همدان دارای 25 کیلومتر راه روستایی فاقد آسفالت است که باید آسفالت شود، عنوان کرد: موضوع آب شرب و نهضت ملی مسکن در همدان بسیار مهم و دارای اولویت است.
وی افزود: آب‌رسانی به همدان از سد تالوار به جد پیگیری می‌شود و اعتباراتی برای آن جذب شد که تاکنون یک هزار میلیارد تومان جذب و 400 میلیارد دیگر هم ابلاغ شده است.
فرماندار همدان با تأکید بر اهمیت آب‌رسانی به همدان گفت: هر اظهارنظر غیرمسؤولانه در این مورد مشکل ایجاد می‌کند و این طرح، پروژه‌ای سنگین است که امیدواریم ظرف دو یا 3 ماه آینده به پایان برسد.
محمدی به طرح نهضت ملی مسکن هم اشاره و بیان کرد: 680 هکتار زمین برای این طرح در نظر گرفته شده که نقشه‌برداری انجام و طراحی صورت گرفته است.
وی در ادامه گفت: البته تنها به نقطه 680 هکتاری بسنده نکرده‌ایم و در کوی شهید بهشتی، کوی شهید مدنی و جاده فرودگاه نیز این طرح اجرا می‌شود و تنها در مریانج و جورقان مشکل داریم که به دنبال ایجاد تفاهم‌نامه با راه و شهرسازی مریانج هستیم.
فرماندار همدان اظهار کرد: سال‌ مالی رو به اتمام است و نیاز داریم که پروژه‌ها سرعت بیشتری پیدا کند؛ چراکه توزیع اعتبارات بر اساس شاخص‌ها است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: